Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kabinet közleménye szerint 2022. január 1-től a bruttó minimálbér értéke 10,9 százalékkal, 2300 lejről 2550 lejre emelkedik. A nettó minimálbér így 10 százalékkal, 138 lejjel, 1524 lejre nő.
Eddig a mintegy 5,6 millió munkaszerződéssel rendelkező romániai dolgozó közül körülbelül 1,5 millió keresett hivatalosan a minimálbérnél kisebb vagy azzal megegyező összeget, ami a dolgozók mintegy egynegyedét jelenti. Az új minimálbér értéke szerint ez az intézkedés 1,970 millió személyt fog érinteni, ugyanis jelenleg hivatalosan ennyien keresnek a januártól megemelendő minimálbér értékénél kisebb összeget.
A munkáltatók sokallták a növelést, ők bruttó 8 százalékos emelést tartottak volna elfogadhatónak a kormány által javasolt 11 százalék helyett.
Sürgősségi rendelettel módosította a kormány a munkatörvénykönyvet is. E szerint alkalmazottanként 8 ezer és 10 ezer lej közötti bírsággal sújthatók a munkáltatók a foglalkoztatottak munkaviszonyának részleges eltitkolása miatt – számolt be Raluca Turcan.
A munkaügyi miniszter tájékoztatása szerint a munkatörvénykönyv módosításával a kormány a szürkemunka elterjedését szeretné megfékezni. Aggasztónak nevezte, hogy a munkáltatók sok esetben alacsony bérért foglalkoztatják és „zsebből” egészítik az alkalmazottaik fizetését, így spórolnak a járulékköltségeiken. Ez a jelenség a munkáltatónak és az alkalmazottnak is árt, és a költségvetést is megkárosítja – hangsúlyozta Turcan.
A miniszter beszámolt arról is, hogy a hétfőn elfogadott módosítások értelmében alkalmazottanként 5 ezer és 10 ezer lej közötti bírsággal sújthatók azok a munkáltatók, aki harminc napnál többet késnek a bérek kifizetésével. A kormány emellett a jelenlegi 60 napról 90 napra növelte azt az időszakot, ami alatt a munkáltatók kötelesek fizetett szabadnappal kompenzálni az alkalmazottaik túlóráit.
(MTI/Agerpres)