Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kormányfő részt vett szerdán Az okos város: A mikro-mobilitás elengedhetetlen a fenntartható városfejlesztéshez címet viselő online workshopon.
Beszédében a miniszterelnök leszögezte, a mikromobilitás egy újonnan megjelent fogalom, és ezt az új koncepciót a digitalizációval együtt, ezzel párhuzamosan kellene bevezetni. Hozzátette, az országos helyreállítási tervbe foglalt projektekkel lehívható alapok nagy része valamilyen formában kapcsolódik a smart city városfejlesztési szemlélethez. „Forrásokat különítünk el a mobilitásra, a városok digitalizálására, környezetbaráttá tételére stb. (…) Az, hogy miként fejlesztjük a városokat a következő időszakban, nagymértékben meghatározza majd Románia, a társadalom fejlődését” – nyomatékosította.
Kiemelte, két fontos célkitűzés van, az egyik a környezetszennyezés csökkentése, a másik pedig az időnyerés, ugyanis felmérések is kimutatták, hogy Romániában sok időt veszítünk el a forgalomban, például a munkahelyre, illetve onnan hazafelé menet. A mikromobilitás, a digitalizáció segítene időt nyerni, amelyet aztán arra fordíthatunk, hogy javítsunk az életminőségünkön – tette hozzá.
A tárcavezető azt is leszögezte, a zöld gazdaságra, a mikromobilitásra való átállás vélhetően „nem lesz olcsó”, de ha mindennek a jó hatásait nézzük, megéri az áldozatot.
Cîţu beszélt a környezetvédelmi minisztérium által kezdeményezett Zöld péntek elnevezésű akcióról is, arra buzdítva a központi közigazgatásban dolgozókat, hogy olyan közlekedési eszközöket válasszanak a munkahelyre jutáshoz, amelyekkel egyáltalán nem vagy kevésbé szennyezik a környezetet.
(Agerpres)