Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kabinet maratoni, mintegy hét órát tartó keddi ülésén 25, azonnal hatályba lépő sürgősségi kormányrendelet szerepelt napirenden, mivel szerdán a parlament a Ludovic Orban vezette kabinet sorsáról szavaz az ellenzék által benyújtott bizalmatlansági indítvány miatt. A kabinet az esetleges megbukása előtt el akarta fogadni a kormányzó Nemzeti Liberális Párt (PNL) számára fontos jogszabály-módosításokat.
Az egészségügyre vonatkozó rendelet elfogadását Raluca Turcan miniszterelnök-helyettes jelentette be egy közösségi oldalon. Kifejtette, hogy eddig a krónikus betegek csak akkor kerülhettek magánkórházakba kezelés végett, ha az állami kórházaknak már nem volt kapacitásuk ellátni valamennyi beteget. Most azonban a betegeknek felkínálják eleve, hogy válasszanak az állami és a magánkórházak között, és amennyiben ez utóbbit választják, Turcan szerint ugyanolyan ingyenes ellátásban részesülnek, mint az állami kórházakban.
A kormányfőhelyettes szerint a rendelet életeket ment, mert például egy agyvérzést, vagy szívinfarktust követően a beteget a legközelebbi kórházba lehet szállítani, függetlenül attól, hogy az állami-e vagy magántulajdonban van.
Az ellenzéki szociáldemokraták azt vetették a kormány szemére, hogy ezzel a döntéssel lényegében privatizálta az egészségügyet, az intézkedés következtében a betegeknek fizetniük kell az ellátásért, így csak a jómódú páciensek engedhetik meg maguknak a kórházi kezelést. Az ellenzéki pártok és egyes szakértők attól tartanak, hogy a magánkórházak felszámolnak majd vizitdíjat, így nem lesz ingyenes a kezelés, hiszen az állami egészségügyi biztosító jelenleg is a kezelések reális árához képest alacsonyabb összeget térít meg a kórházaknak, így az amúgy sem elegendő pénzért jelenleg több kórház fog versenyezni egymással. A tervezet ugyanakkor kifejezetten tiltja a kórházaknak, hogy vizitdíjat vezessenek be.
(MTI)