Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

A miniszterelnök 8 százalékos minimálbér-emelést javasolna a munkáltatóknak

A miniszterelnök 8 százalékos minimálbér-emelést javasolna a munkáltatóknak Románia

Florin Cîţu kormányfő 8%-os minimálbér-emelést szándékozik javasolni a munkáltatóknak.

Hirdetés
Hirdetés

Erről a TVR 1 csütörtök esti műsorában beszélt a miniszterelnök, rámutatva, hogy zajlanak a megbeszélések ezen a téren, de ő azt szeretné, hogy már november 1-jétől vagy december 1-jétől emelni tudnák a minimálbért.

Cîţu szerint a 8 százalékról szóló javaslata közel áll a szakszervezetek által kért 10 százalékos béremeléshez, és reméli, hogy október elsejéig közös nevezőre jutnak a felek ebben a kérdésben.

(Agerpres)

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás
Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2021. szeptember 20., 19:27
    ÉRTÉKELÉS: 0

    Azt a hitvány céget, amelyik nem tud legalább 3000 lej fizetést adni nettó, azt egyszerűen be kellene zárni. Legyen már vége egyszer annak, hogy minden jöttment céget nyit, aztán bücsködik a minimálberrel. Lehessen minimálbérért is dolgozni, napi négy órát. Mert az annyit ér, legyen világos!!! Értetted-e te majom???

    • User
      Dátum: 2021. szeptember 21., 11:49
      ÉRTÉKELÉS: 5

      Erről szól a piacgazdaság, de 30 év nem volt elég, hogy megtanuljuk. Ha nem tetszik, ne menj oda dolgozni. Ha senki nem megy két lehetősége lesz az ilyen cégeknek: fizetést emelnek vagy bezárnak, mert nem életképesek. Ha mégis elmegy valaki oda dolgozni, azt jelenti, hogy az embereknek így is megéri ott dolgozni.

  • User
    Dátum: 2021. szeptember 21., 11:59
    ÉRTÉKELÉS: 2

    Nem minden cégtulajdonos tud a minimálbérnél többet adni az alkalmazottainak, de az ilyen céget egy percig se kellene hagyni, hogy működjön. Ám sok olyan van, amelyik minimál bért ad, s ő építi a „kacsalábon” forgó palotáját! Tudtuk, hogy nem jó a kapitalizmus, de változás utáni vadkapitalizmus még sokkal rosszabb!

    • User
      Dátum: 2021. szeptember 21., 17:00
      ÉRTÉKELÉS: 2

      Ez piacgazdaság, esetleg nem megfelelő felügyelettel (pl. kartellezés a fizetések korlátozására). Ettől még a megoldás működik, csak tökösnek kell lenni. Ha tömegesen nem dolgoznak, akkor kénytelenek lesznek többet adni. A nem dolgozás lehet sztrájk, mehet máshova, pl. Brassóba, külföldre, stb. Mondjuk nálunk a mobilitásra való hajlandóság közelít a nullához, a melldöngetés is csak szóban és anoniman megy, így sok változás nem lesz, csak várjuk a sültgalambot. Pedig még május 1 is erről szól.

  • User
    Dátum: 2021. szeptember 22., 9:58
    ÉRTÉKELÉS: 3

    Ha akkora nagy okos miért nem alapitott céget külföldön ? Lássuk ott ennyi pénzért dolgoznak ? Azért megy a sok fiatal külföldre dolgozni mert itthon nincs megfizetve . A többi süket duma .