Miert, te ra szavaztal?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Roman szerint a PSD törvénytervezetei „féktelen populizmusról” tanúskodnak, mintha azokat Viorica Dăncilă vagy Dănuț Andrușcă (volt pénzügyminiszter) írták volna.
Florin szerint a Ciolacu, Ponta és társaik által előterjesztett projektek a magyarországi „diktatórikus” rendelkezésekhez hasonlóak, Magyarország ugyanis az egyetlen uniós állam, amely arra használta fel a szükségállapotot, hogy „eltemesse a demokráciát”.
„Ciolacu, Ponta és szövetségeseik javaslatai Nicolae Ceaușescu aranykorába vetik vissza Romániát, ezeknek az intézkedéseknek ugyanis pusztító hatásai lennének az a gazdaságra és az ország lakóira. Az említett politikusok populizmusa és felelőtlensége gazdasági válságot fog eredményezni, amely a román gazdaságot a szakadékba fogja sodorni és több száz ezer munkahely elvesztését fogja okozni. (…) A liberális képviselők részletesen elmagyarázták a parlamenti vita során eme populista és felelőtlen törvények elfogadásának a veszélyeit, ennek ellenére a PSD, a Pro Románia és „az új emberek” a politikában vállvetve, pusztán választási érdekből, a gazdaság működésével szöges ellentétben szavazták meg a kezdeményezéseket” – fogalmaz a közlemény.
Florin Román hozzátette, az alkotmánybíróságon támadják meg a képviselőház szabályzatának módosításait is, amely korlátozza a képviselők alkotmányos jogait.
„Biztosítjuk a román állampolgárokat és a gazdasági szereplőket, hogy ezek a toxikus törvények nem fognak életbe lépni, mivel alkotmányos normakontrollt kérünk ellenük” – zárul Florin Roman közleménye.
Az említett törvények elfogadását a parlamentben az RMDSZ törvényhozói is támogatták.
Döntő házként megszavazta pénteki ülésén a képviselőház a szükségállapot idején hozott intézkedések által leginkább érintett gazdasági társaságoknak és magánszemélyeknek szánt kedvezményekről szóló tervezetet
A javaslat 243 támogató és 81 ellenszavazatot kapott, hárman tartózkodtak.
A jogszabály többek között kimondja, hogy azok a gazdasági társaságok, amelyek a koronavírus-járvány miatt kénytelenek voltak leállítani tevékenységüket, vagy folyó hónapban legalább 15 százalékkal csökkentek bevételeik az elmúlt két hónap átlagához képest, 2020 márciusától számítva három hónapig halaszthatják a munkáltató által visszatartott társadalombiztosítási járulékok befizetését. Az e három hónap alatt esedékes összeg 50%-át az időszak lejárta utáni 12 hónapra felosztva kell befizetniük. A kedvezmény azzal a feltétellel vehető igénybe, hogy a munkáltató vállalja, a törvény életbe lépésétől számított legalább 12 hónapig nem bontja fel a 2020. március 1-jén érvényben volt munkaszerződéseket.
A javaslat azt is leszögezi, hogy a gazdasági társaságoknak nem kell kamatot és késedelmi pótlákot fizetniük a befizetés halasztásának időszakára.
A tervezet előírja még, hogy azok a természetes személyek, akiket közvetett vagy közvetlen módon érintettek a szükségállapot idején hozott hatósági intézkedések, valamint azok a gazdasági társaságok, amelyek kénytelenek voltak leállítani tevékenységüket, vagy folyó hónapban legalább 15 százalékkal csökkentek a bevételeik az elmúlt két hónap átlagához képest, a törvény életbe lépésétől számított három hónapig elhalaszthatják a közüzemi számlák – víz- és csatornázási díj, áram- és gázszolgáltatás, szemételszállítás, telefon-, internet- és kábeltévé-szolgáltatás díja – fizetését.
Az e három hónap alatt esedékes összeget részletekben kell majd befizetniük az időszak lejárta utáni 12 hónapban. Kamatot és késedelmi pótlákot nem számolnak fel.
Az ebből adódó esetleges bevételkiesést pótolandó a pénzügyminisztérium az állami kincstár révén 18 hónapos futamidejű, kamatmentes hiteleket bocsát a közüzemi szolgáltatók rendelkezésére – áll még a tervezetben.
A jogszabályjavaslatot a Nemzeti Liberális Párt bírálta, a Szociáldemokrata Párt, a Pro Románia, a Mentsétek meg Romániát Szövetség, a Népi Mozgalom Párt és az RMDSZ viszont támogatta.
A képviselőház döntő házként szavazott a javaslatról.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a hiteltörlesztések felfüggesztéséről szóló törvénytervezetet.
A jogszabályjavaslatot 214 képviselő támogatta, 86-an ellene voksoltak, 26 törvényhozó tartózkodott.
A tervezet értelmében legfennebb kilenc hónapra, de legkésőbb december 31-éig felfüggeszthető a banki hitelek törlesztése. Ez nem ró pluszköltséget a hitelfelvevőre, a hitel futamideje azonban meghosszabbodik a felfüggesztés időtartamával. A jogszabály azt is előírja, hogy a törlesztés felfüggesztésének időszakában esedékes kamatot nem írják hozzá a tőketartozáshoz.
Egy módosító javaslat értelmében mindennemű kényszervégrehajtás, ingatlanlefoglalás és bármiféle elkobzás a moratórium hatálya alá esik és 2020. december 31-éig felfüggesztik.
A tervezet értelmében azok a hitelesek élhetnek a hiteltörlesztés felfüggesztésének lehetőségével, akiknek nincs 90 napnál régebbi hiteltartozásuk.
Ahhoz, hogy élhessenek a törlesztés felfüggesztésének lehetőségével a hiteleseknek – kivéve a természetes személyeket – küldeniük kell a banknak egy felelősségvállalási nyilatkozatot, amelyikből kiderül, hogy a folyó hónapban legalább 15 százalékkal visszaestek a bevételeik az előző két hónap átlagához képest.
A szenátus korábban már elfogadta a tervezetet, a képviselőház döntő házként szavazott róla.
(stiripesurse.ro/Agerpres)
Miert, te ra szavaztal?
PNL a nep partjan:) Itt kijott tejesen kik ok es mit akarnak!!Ja az is hogy magyar ellenesek ,szidja magyarorszagot mi koze hogy ott mifolyik?? Amugy a sajat nepevel kellenefoglalkozzon ebben a nehez idoben!! Mas bajat ossza szegyen !
Hát nagy az Isten állatkertje… Hajrá bakszász, még várjad, hogy rád szavazunk!!!!!!!