Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Arsene hangsúlyozta, hogy ő a döntés ellen voksolt, mert azon a véleményen volt, hogy a jogszabálytervezetet vissza kell küldeni a kormánynak, amelynek ki kell dolgoznia egy „korrekt”, az „állampolgárok jogait és szabadságait tiszteletben tartó” törvényt. A törvény ugyanis Arsene szerint mostani alakjában nagyon korlátozza az állampolgári jogokat és szabadságokat.
Arra a kérdésre, hogy látta-e a felsőházba elküldött törvénytervezetet, azt válaszolta, azt majd a jogi bizottság tagjaival megvitatják az elkövetkezőkben, a lényeg az, hogy a párt úgy döntött, megszavazza a törvényt.
„A szenátusban módosítják majd a törvényt és megszavazzák” – tette hozzá Arsene.
A szociáldemokrata vezető kifejtette, elégedetlen a képviselőház által a törvénytervezethez csatolt módosításokkal, többek között azzal az előírással, hogy a fertőzöttek javait karanténba kell helyezni.
„A magántulajdont az ország alkotmánya védi” – szögezte le a Neamţ megyei elnök.
A szociáldemokraták akkor szavazzák meg a szenátusban a karanténtörvény tervezetét, ha a kormányfő és az egészségügyi miniszter kiáll a parlament elé és tisztázza a tervezet homályos aspektusait, jelentette ki hétfőn Marcel Ciolacu, a PSD ügyvivő elnöke.
A kormány által a képviselőházba küldött törvénytervezet rossz, emiatt a döntő házban, a szenátusban folytatják a tervezet vitáját, meghallgatják a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanácsot (CSM) és az állampolgári jogokért és szabadságokért küzdő civil szervezeteket is, fejtette ki Ciolacu, aki szerint a parlament elé terjesztett törvénytervezethez nem csatolták az igazságügyi minisztérium jóváhagyását.
„Nem szavazzuk meg a törvénytervezetet addig, amíg a kormányfő és az egészségügyi miniszter nem jön elénk, hogy tisztázzunk minden homályos dolgot a tervezettel kapcsolatban” – jelentette ki Ciolacu a Szociáldemokrata Párt országos végrehajtó bizottságának ülése után.
Erre reagálva a kormány nyilatkozatban leszögezi, hogy sem Ludovic Orban kormányfő, sem a kabinet tagjai nem kaptak meghívást, hogy részt vegyenek a karanténtörvény tervezetének parlamenti vitáján.
„Mind a kormányfő, mind az igazságügyi, illetve az egészségügyi miniszter hajlandó bármikor részt venni a parlamenti vitákon, ha meghívják őket, vagy erre hivatalos felszólítást kapnak” – áll a kormány közleményében.
Cáfolta a kormány Marcel Ciolacu képviselőházi elnök azon állítását, miszerint a járványhelyzetben és biológiai veszély esetén elrendelhető intézkedésekről szóló törvény tervezetét nem hagyta jóvá az igazságügyi minisztérium.
A kormány közleményt adott ki, amely értelmében Marcel Ciolacu, a Szociáldemokrata Párt ügyvivő elnöke és a képviselőház elnöke hamisan állítja, hogy a karanténtörvény nem kapta meg az igazságügyi tárca jóváhagyását.
„A kormány által július 6-i ülésén elfogadott törvénytervezetet pozitívan véleményezte az igazságügyi minisztérium, melynek észrevételei bekerültek a jogszabálytervezet szövegébe. Ugyanazon a napon, sürgősségi eljárással a tervezet a képviselőház elé került, amely első házként július 9-én elfogadta azt, anélkül, hogy felmerültek volna a Marcel Ciolacu által ma jelzett problémák” – olvasható a kabinet közleményében.
Állítása alátámasztására a kormány a sajtó rendelkezésére bocsátotta az igazságügyi minisztérium jóváhagyását.
(Agerpres)