Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A koncepció lényege, hogy az ország légterében a korábbiaktól eltérően nincsenek töréspontok, azaz navigációs pontok, a belépő- és kilépőpont között egyenesen haladhatnak a repülőgépek. Ennek köszönhetően csökken a károsanyag-kibocsátás, rövidebb a repülési idő és kevesebb kerozint égetnek el a repülőgépek. Romániában és Bulgáriában az éjszakai órákban a HungaroControl közreműködésével már több éve alkalmazzák ezt az eljárást, november 7-ével azonban már egész nap biztosítják a szabad légtérhasználatot.
Az előzetes becslések szerint ennek következtében naponta átlagosan csaknem húszezer kilométerrel csökkenhet az átrepülő járatok útvonala, mindez napi 70 tonna üzemanyag-megtakarítást, 220 tonnával kevesebb szén-dioxid-kibocsátást és 23 órával kevesebb repülési időt jelenthet.
A Free Route Airspace elnevezésű légtérszervezési koncepció bevezetése óta a magyar légtérben a világ egyik leghosszabb légi útvonalán, a 16 700 kilométer hosszú Auckland-Doha járaton a repülőgépek által kibocsátott káros anyag egymilliószorosát takarították meg a rövidebb repülési útvonalaknak köszönhetően.
(MTI)