Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Módosítani fogják a mezőgazdasági területek eladását szabályozó törvényt, annak érdekében, hogy szabályozni lehessen a külföldiek területvásárlásait. Az Európai Parlament tanulmánya szerint a román termőföldek 40 százaléka külföldiek kezében van.
Románia 13 millió hektár mezőgazdasági területtel rendelkezik, ebből körülbelül 5 millió hektárt külföldi személyek birtokolnak. A törvénymódosítás megnehezítené a román földek iránt érdeklődő külföldiek dolgát.
„Belefoglaltunk a törvénybe néhány feltételt, amely a vásárlók tevékenységére vonatkozik: szigorúan csak a mezőgazdaság területén tevékenykedjen, tehát a földterületeket ne spekulálásra használja, és legalább öt éve legyen román állampolgár” – nyilatkozta Alexandru Stănescu, a képviselőház mezőgazdasági bizottságának elnöke.
A mezőgazdasági bizottság statisztikái alapján a külföldiek a legtöbb földterületet az ország nyugati részében vásároltak, újabban pedig arabok vették bérbe a Brăilai Nagyszigetet, Európa legnagyobb összefüggő mezőgazdasági területét. Jelentős eladások történtek az ország déli részén is.
A tavalyi évben a mezőgazdasági területekkel kapcsolatos tranzakciók rekordot értek el: több mint 150.000 hektárt kínáltak eladásra, és egyre több külföldi szeretné megmunkálni a román földeket. Ialomița megyében például a 350.000 hektár 15 százalékát, vagyis 48.000 hektárt külföldiek használnak.
Az ország nyugati részén egy hektár termőföld ára 3.000 eurótól indul és elérheti a 10.000 eurót is. Az ár függ a terület nagyságától, elhelyezkedésétől, de attól is, hogy telekkönyvezve van-e vagy sem.
Az elmúlt évek során az Európai Unión kívüli befektetők – elsősorban arabok – több százezer hektár területet vásároltak fel országszerte.
(Știrile Pro Tv)