Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A közvélemény-kutatás 2018 áprilisa és szeptembere között készült, 1156, 12 és 17 év közötti gyermek megkérdezésével.
A biztonságos internet napja alkalmából ismertetett felmérés következtetései szerint a sokat internetező gyermekek sokkal elégedetlenebbek a szülőkkel, barátokkal és tanáraikkal való kapcsolatukkal és jelenlegi életükkel, jelentősen kisebb arányban vélik úgy, hogy napi tevékenységeiknek van értelme, és kevésbé optimisták jövőjüket illetően.
A megkérdezettek 54 százaléka válaszolta azt, hogy sérelem érte internetezés közben más felhasználók részéről, és 61 százalékukkal fordult elő, hogy kényelmetlenül érezték magukat valamitől, amit a világhálón láttak.
A felmérés szerint a gyermekek átlagban 9 éves koruktól kezdenek el internetezni, és többségük okostelefont használ erre a célra. 99,3 százalékuk mondta azt, hogy van saját profilja valamely közösségi hálón.
A megkérdezettek 40 százalékával gyakran előfordul, hogy konkrét cél nélkül is böngészi az internetet, és 31 százalékuk mondta azt, hogy az internetezés miatt kevesebb időt szán családjára vagy a házi feladatokra. 28 százalékuk azt állítja, próbált kevesebb időt tölteni internetezéssel, de sikertelenül. A válaszadók csaknem 13 százalékával gyakran előfordul, hogy nem esznek vagy nem alszanak, csak hogy online lehessenek.
A gyerekek 43 százaléka állítása szerint képeket is tölt fel magáról az internetre, megadja lakcímét és az általa felkeresett helyeket.
A megkérdezett gyerekek számára az online tér jelenti a legfőbb tájékozódási forrást, ezt a velük egykorúakkal, illetve a szülőkkel és tanárokkal való beszélgetések követik. A gyermekek 47 százaléka alkalmanként, ritkán vagy soha nem ellenőrzni az online szerzett információk valóságtartalmát. 43 százalékuk állítása szerint látott vagy kapott már szexuális tartalmú üzenetet a virtuális térben.
A gyerekek 73 százaléka használja az internetet az iskolában. A megkérdezettek kevesebb mint fele válaszolta azt, hogy az osztályban, a tanárral együtt vagy informatikaórán internetezik, 87,4 százalékuk szünetben is kapcsolódik a világhálóra.
Tízből négy gyerek mondta azt, hogy az iskolában tanultak elmélyítésére használja az internetet, ugyanakkor a megkérdezettek 63,5 százaléka válaszolta azt, hogy játszik is online.
(Agerpres)
Sebaj meglesz az 50 % a suliban is ha eddig nem volt meg csak adjon Káti asszonyság tablettet a lurkóknak könyv helyett!