Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Kiszámítható programot kérünk a kormánytól a távfűtésre, hogy tudjuk, mi vár ránk jövő télen. Értékeljük ugyanakkor, hogy a kormánynak eddig is sikerült megoldásokat találnia az energiaárak korlátozására és a fűtés támogatására, ahol ez lehetséges volt” – mondta Boc az egyesület vezetőbizottságának hétfői ülése után.
Nyomatékosította ugyanakkor, hogy az egyesület számára a decentralizáció továbbra is az egyik „fő prioritás” a közigazgatási reform és a közigazgatási-területi átszervezés mellett.
Az egyesület arra kéri a kormánykoalíciót, hogy tűzzék politikai napirendre az ország közigazgatási-területi reformjának kérdését, mert ettől függ a bürokráciamentesítés, a decentralizáció, a hatékonyság és „egy minden szempontból működőképes Románia” – tolmácsolta Boc.
Az oktatási miniszterrel arról tárgyaltak, hogy az iskolákban létre kellene hozni az ügyvezető igazgatói állást. Az ezt betöltő személy közvetítő lenne a polgármester, a helyi közigazgatás és az iskola között, és a közbeszerzésekkel, az iskolában szükséges javítási munkálatokkal, a közpénzek felhasználásával foglalkozna, magyarázta az egyesület elnöke.
Elmondása szerint erre azért van szükség, mert az önkormányzatok „egy rakás pénzt” adnak az iskoláknak, de nem tudják ellenőrizni ezek felhasználását, mert a törvény ezt nem teszi lehetővé. Ugyanakkor a tanintézmények „legtöbbször nem rendelkeznek a szükséges szakértelemmel ahhoz, hogy ezeket a kiadásokat a lehető leghatékonyabbá tegyék”.
Hozzátette, az is szóba jöhet, hogy több iskolának legyen közösen egy adminisztratív igazgatója.
(Agerpres)