Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Johannis hétfői sajtónyilatkozatában jelezte: a referendum eredeti témájának kibővítése miatt nem támaszkodhat arra, hogy a parlament két éve már pozitívan véleményezte a népszavazás kiírására vonatkozó kezdeményezését, ezért újból konzultálni fog a törvényhozással.
A jobboldali elnök szerint a kormányon lévő szociáldemokraták (PSD) két éve folyamatosan támadják az igazságszolgáltatást, ehhez pedig sürgősségi kormányrendeleteket használnak. Johannis azt szeretné egyértelművé tenni, hogy a PSD-nek erre nincs választói felhatalmazása.
A hetek óta lebegtetett népszavazás kiírását múlt csütörtökön jelentette be „eldöntött tényként” a román államfő arra hivatkozva, hogy a román népnek joga van eldönteni: hagyja-e az állampolitika szintjére emelni a korrupciót. Johannis sem múlt heti, sem hétfői sajtónyilatkozata alkalmával nem pontosította, milyen kérdésre vár választ a választóktól, viszont minden nyilvános megszólalása alkalmával élesen bírálta a PSD-t.
Az államfő szerint a PSD több mint két éve ügyködik azon, hogy korrupt politikusai számára amnesztiarendeletet fogadjon el, hogy eltörölje priuszukat, és ez a veszély nem múlt el. Szerinte szabályozni kellene, milyen esetben folyamodhat a kormány – azonnal hatályba lépő, a parlament által később megvitatandó – sürgősségi rendeletek kibocsátásához, és lehetővé kellene tenni előzetes alkotmányossági kontrolljukat is.
Johannis felszólította a kormányt, hogy ne próbálja sürgősségi rendelettel módosítani a büntetőjogot, vagy az igazságszolgáltatás működését, amíg a választók ki nem fejezik ezzel kapcsolatos álláspontjukat a május 26-i népszavazáson.
Az államfő két éve, 2017 februárjában jelentette be népszavazási kezdeményezését, azt követően hogy Romániában több százezer ember vonult utcára tüntetni a kormány közkegyelmi és a büntetőjog módosítását célzó tervezete ellen, amelyet a demonstrálók a korrupt politikusoknak szánt mentőövként értékeltek. A bukaresti parlament akkor kedvezően véleményezte az elnök kezdeményezést, aki eredetileg a korrupcióellenes harc folytatásáról és a köztisztviselők feddhetetlenségi követelményéről akart kiírni referendumot.
Romániában az államfő országos jelentőségű kérdésekben írhat ki véleménynyilvánító népszavazást, amelynek érvényességéhez a választói névjegyzékben szereplő polgárok több mint 30 százalékának részvételére van szükség
(MTI)
Ugyis azt tesznek amit akarnak.