Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
500 lejtől 2500 lejig terjedő bírsággal sújthatók azok a személyek, akik az országos vészhelyzeti bizottság határozatának megfelelően nem viselnek védőmaszkot nyilvános zárt helyeken, de a hatóságok célja nem az állampolgárok szankcióban való részesítése, hanem a COVID-19 terjedésének korlátozása, tájékoztatott szombaton a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
A lakosság részéről érkező kérdésre válaszolva a GCS kifejti, hogy a védőmaszkokat nyilvános zárt helyeken nem viselő személyek a koronavírus-járvány terjedését korlátozó intézkedésekről szóló 2020/55-ös törvény alapján (amely 2020. május 15-én jelent meg a Hivatalos Közlönyben) megbírságolhatók.
A GCS emlékeztet, hogy péntektől kezdődően kötelező az orrot és szájat takaró védőmaszkok használata az üzletekben, a tömegközlekedési járműveken, munkahelyen és más nyilvános zárt helyeken.
Arra a kérdésre, hogy a rendfenntartó erők rónak-e még ki bírságokat a veszélyhelyzetben érvényes rendelkezések megszegése miatt, a testület azt válaszolta, hogy a 2020/55-ös törvény előírja és megszabja a kiróható bírságok értékét, azonban a hatóságok célja nem az állampolgárok szankcióban való részesítése, hanem a COVID-19 terjedésének korlátozása.
A rendőrök főként tájékoztatni fogják az állampolgárokat az új szabályokról, állítja a GCS.
A szabadtéren, a megfelelő óvintézkedések betartásával szervezett családi események résztvevőinek a száma nincs korlátozva, ha azonban a rendezvény zárt térben zajlik, csak 16 személy vehet részt, tájékoztatott a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
A GCS a lakosság részéről érkező kérdésekre válaszolt szombaton. Az egyik kérdés az volt, hogy hány személy vehet részt egy családi eseményen, például esküvőn, keresztelőn, temetésen.
Ha az esemény egyházi szertartása a templomban zajlik, 16 személy vehet részt rajta. Ha a szertartás a templomkertben zajlik, a résztvevők száma nem korlátozott, azonban ebben az esetben is be kell tartani az óvintézkedéseket, figyelmeztet válaszában a testület.
A zárt térben zajló magán családi rendezvények (évfordulók, születésnapok, bulik, stb.) esetében a résztvevők száma szintén 16 személyre korlátozódik, és be kell tartani a higiénia és amennyiben lehet, a fizikai távolságtartás szabályait, szögezi le a GCS.
A vendéglők és kávézók teraszai zárva maradnak a veszélyhelyzet idején, nyomatékosította szombaton a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS) a lakosság részéről érkező kérdésre.
A GCS tájékoztat ugyanakkor, hogy a hatóságok jelenleg elemzik annak lehetőségét, hogy újranyissák a könyvtárak olvasótermeit; a könyvtárak azonban megnyithatnak a veszélyhelyzet idején, természetesen a szükséges óvintézkedések betartásával.
Arra a kérdésre, hogy a magánklinikák megnyithatnak-e a veszélyhelyzet idején, a GCS hangsúlyozza, hogy ezeknek az intézményeknek ugyanolyan státuszuk volt a szükségállapot idején is, mint az állami klinikáknak és kórházaknak, és ez a veszélyhelyzet idején is érvényes.
A nap bármely órájában elhagyhatják otthonukat a 65 év fölötti személyek is a veszélyhelyzet időszakában, és saját felelősségre kiállított nyilatkozatra is csak akkor van szükségük, ha a településen kívülre utaznak, szögezte le szombaton a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS) az állampolgárok kérdésére válaszolva.
A nyilatkozatokra azonban nincs szükség a nagyvárosok metropolisz-övezetében található települések között, a dokumentumok pedig kézzel is megírhatók és a dátumot is javítani lehet rajtuk, amennyiben az úticél és útvonal ugyanaz marad, magyarázta a GCS.
Amennyiben például egy állampolgárnak sürgősen el kell mennie egy más településen található bankba, mert a tranzakciót nem tudja online elvégezni, a nyilatkozaton a 11-es pontot (egyéb indokolt okok) kell bejelölnie az utazás indokaként. A vidéken élők is a 11-es pontot bejelölve mehetnek el bevásárolni más településekre.
(Agerpres)