Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az áprilisban tapasztalt fagy befolyásolta a mezőgazdasági kultúrák fejlődését, azonban a károk nem jelentősek – nyilatkozta az Agerpresnek adott interjúban Petre Daea mezőgazdasági miniszter, hozzátéve, hogy nagyobb gondot jelentett a szárazság, mint a fagy.
„Húsvétkor nem a piros tojást néztem, hanem az eget kémleltem, hogy lássam, elered-e az eső. Végigjártam az ország déli részét, és láttam, hogy a növények szenvednek a vízhiány miatt. Időben érkezett az eső. Megmentette a szalmás gabonákat, a repcét és az őszi vetéseket is”, véli a szaktárca vezetője. Daea hozzátette, a csapadékkal együtt érkezett lehűlés és a fagy a gyümölcsfákat érintette leginkább, de a fóliasátrakba elültetett növényekre és általában a zöldségekre is negatív hatással volt. Országos szinten azonban nem veszélyes a helyzet, sem a gyümölcsfákat, sem a szőlőt tekintve, és minden kultúra szabályosan fejődik.
„Örvendek, hogy volt csapadék és az előrejelzések szerint még várható eső, ugyanis a talajnak nagy szüksége van a vízre. (…) Örülök, hogy a repce „felköltözött” a hegyvidékre, a hidegebb klímájú Hargita és Kovászna megyékbe, ahol a gazdák a nyereséges kultúrákat részesítik előnyben, de sajnos a burgonya kárára. Csernáton községben azonban egyes gazdák rengeteg pénzt fektettek a felszerelésbe. Ott a burgonyát nem is érinti meg emberi kéz, csak a vásárlóké. 40 ezer tonna krumplit tudnak tárolni ellenőrzött hőmérsékletű kamrákban, vannak begyűjtő gépeik, kiválasztó gépeik, és ezek folyamatosan működnek” – mondta a mezőgazdasági miniszter, aki szerint ilyen körülmények között egyre kevesebb külföldi krumplival találkozhatunk majd a bevásárlóközpontokban.