Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Európai Bizottság (EB) aggodalommal figyeli a romániai fejleményeket, és az igazságügyi törvények módosításainak újragondolására kéri a parlamentet, írja az Agerpres az EB elnöke és az első alelnök által aláírt közös nyilatkozatra hivatkozva.
„Az Együttműködési és Ellenőrzési Mechanizmus fokozatos megszüntetésének egyik alapvető feltétele az ennek keretében eddig történt előrelépés visszafordíthatatlansága” – mutat rá az Európai Bizottság elnöke, Jean-Claude Juncker és Frans Timmermans első alelnök által aláírt közös nyilatkozat. Juncker és Timmermans hangsúlyozza, az MCV kapcsán 2017 novemberében ismertetett jelentésében az EB kiemelte, hogy a kormánynak és a parlamentnek biztosítania kell az átláthatóságot az igazságügyi törvények módosításait tartalmazó jogszabályok kidolgozása során, és kellő hangsúlyt kell fektetnie a konzultációkra. Ugyanakkor arra is kitért a jelentés, hogy az igazságügyi reform fenntarthatóságának egyik előfeltétele a Velencei Bizottság véleményezésének szem előtt tartása – mutat rá a nyilatkozat.
Ez emlékeztet továbbá, hogy a novemberi EB-jelentés szerint az igazságügyi törvények a fokmérői annak, hogy a végső döntések meghozatalakor milyen mértékben veszik figyelembe a szakmai szervezetek és más érintett felek legitim érdekeit. „Az eddigi események egyáltalán nem járultak hozzá az ezzel kapcsolatos aggodalmak eloszlatásához” – figyelmeztet Juncker és Timmermans, hangsúlyozva, hogy az EB felkéri a román parlamentet, gondolja újra az igazságügyi törvényekkel kapcsolatos eddigi kezdeményezéseket, és a bizottság ajánlásainak megfelelően konzultáljon az érintettekkel, minél szélesebb körű megállapodásra törekedve.