Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Alaptalan feljelentések

Alaptalan feljelentések Románia

Több, a csíkszeredai polgármester és alpolgármester 2015-ben történt őrizetbe vételekor kiszivárogtatott feljelentést talált alaptalannak az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA), és szüntette meg a vizsgálatokat – derül ki a vádhatóság által rendelkezésre bocsátott információkból, írja a Székelyhon.

A DNA-tól a portál arról érdeklődött, tartanak-e még a vizsgálatok azokban az ügyekben, amelyeket 2015. április 29-én, Ráduly Róbert Kálmán csíkszeredai polgármester és Szőke Domokos alpolgármester őrizetbe vételének napján az evz.ro portál hozott nyilvánosságra. Az említett, feljelentéseken alapuló gyanúsítások egy részét a vádirat összeállításakor már alaptalannak nyilvánították, és a vizsgálatokat megszüntették, néhány esetben azonban – noha ezek sem kerültek bele a vádiratba – tovább vizsgálódott a hatóság. Ez derül ki abból a válaszból, amelyet a DNA-tól kaptak kérdéseikre.

A vádhatóság azt írja, a bizonyítási eljárás lefolytatása után a korrupcióellenes ügyosztály ügyészei idén február 13-án döntöttek arról, hogy az ügyeket ejtik. A 2015 áprilisában kiszivárogtatott feljelentések között, amelyek esetében a vizsgálatot idén zárták le, szerepel az az ismeretlenektől származó állítás is, amely szerint a polgármester havi 10.000 eurót fogadott volna el a csíkszeredai fizetéses parkolást üzemeltető cégtől, illetve hogy több más cégtől is csúszópénzt kapott volna.

Szintén lezárták azt a vizsgálatot is, amelyet amiatt folytattak, hogy a csíkszeredai rádiótorony közelében található egyik területet a római katolikus egyháznak szolgáltatta vissza a polgármester – ott viszont a csendőrség korábban kaszárnyát szeretett volna építeni. A DNA sajtóosztálya azt írja ugyanakkor, hogy egy esetről a közérdekű információkra vonatkozó, 2001-ből származó 544-es törvény alapján nem adhat tájékoztatást, mivel ez befolyásolhatja a folyamatban levő vizsgálatot, illetve sértheti az érintettek törvényes érdekeit. Ez a vizsgálat egyébként a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Házának a csíkszeredai helyi önkormányzat általi megvásárlására vonatkozik.

Tavaly tavasszal az elöljárók perét tárgyaló Maros Megyei Törvényszék által a portál rendelkezésére bocsátott vádirat-kivonatból az is kiderült, hogy több Ráduly elleni feljelentést már a vádirat összeállításakor alaptalannak nyilvánítottak. A feljelentők nevét nem tartalmazó vádirat-kivonat szerint különböző személyek azt állították, hogy a polgármester 200 ezer lejt kapott a Dedeman barkácsáruház építéséhez és működtetéséhez szükséges építkezési engedélyek kibocsátása és a közúti rendezés érdekében, illetve, hogy 5000 eurót kért volna a Vodafone Romániától egy szolgáltatói szerződés megkötése érdekében. Ezeket az ügyeket ejtették, tanúk kihallgatása során az ügyészek megállapították, hogy a vélt bűncselekmények nem léteznek.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás