Az Alkotmánybíróság elfogadta a kormány óvását és úgy döntött, hogy alkotmányellenes a tanügyi alkalmazottaknak kockázati pótlékot megítélő törvény – tudta meg alkotmánybírósági forrásokból az Agerpres hírügynökség.
A vonatkozó jogszabályt november elején támadta meg a kabinet az alkotmánybíróságon.
A parlament alsóháza október 13-án döntő házként fogadta el azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanügyi alkalmazottak is részesülnek a koronavírus-járvány miatt megítélt kockázati pótlékban.
A törvénytervezet értelmében a 2020-2021-es tanév elejétől, szükségállapot és veszélyhelyzet ideje alatt a közoktatásban, illetve a felsőoktatásban dolgozó tanszemélyzet havi 2000 lejes, míg a kisegítő tanszemélyzet és a nem oktatói besorolású személyzet havi 1500 lejes kockázati pótlékot kap, amely után nem kell társadalombiztosítási járulékot fizetni.
A jogszabály szerint a kockázati pótlékban részesülő személyek listáját az oktatási egység vezetője köteles havonta összeállítani, és közölni a tanfelügyelőséggel.
(Agerpres)
Szemetek!
Melyik tanár kérte a pótlékot?! SENKI!
Egy újabb ok, hogy mocskoljàk őket és eltereljék a nép figyelmét okosabb dolgokról!
Ha pótlék, akkor éttermi,benzinkutas stb alkalmazottak érdemelnék a juttatást! A kórházak személyzete aránylag jól meg van fizetve és amikor ezt a szakmát választották tudták mi vár rájuk! Ha nem a korona, akkor más veszély!!!