Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„A koronavírusnak nincs ellenszere. Nem létezik védőoltás sem. A tüneteket tudjuk kezelni. Ha a helyzet súlyosabbá válik, a beteg az intenzív osztályra kerülhet. Azt javasoljuk, hogy akinél megjelennek a betegség tünetei, ne kezdjen öngyógyszerezésbe és ne szedjen antibiotikumot. Amint lesz védőoltás, minimalizálni lehet majd a vírus terjedését. Jelenleg nem tudjuk, hogy esetleg változni fog-e a viselkedése és hatása, hiszen időközben mutációkat szenvedhet, és akár súlyosabb tünetekkel is járhat” – mondta Arafat az Antena 3 hírtelevízióban.
A DSU vezetője szerint a koronavírus másként viselkedik, mint az influenza.
„Nem 100%-ban biztos, hogy ha valakinél kialakult az immunitás, nem kaphatja el még egyszer a betegséget. Mivel egy új vírusról van szó, még csak most végeznek kutatásokat ezzel kapcsolatban. Azt biztosan tudjuk, hogy levegőn keresztül terjed, de egyes kutatások azt is vizsgálják, hogy nem terjedhet-e nyálon vagy egyében keresztül” – magyarázta Arafat.
Horațiu Moldovan, az egészségügyi minisztérium államtitkárának elmondása szerint a tüneti kezelés alapvetően fontos, ha valaki megfertőződik a koronavírussal.
„A tüneti kezelés nagy fontosságú lehet. A láz csökkentése, a betegséghez kapcsolódó tünetek kezelése nagyon fontos. (…) Védekezésként a következőket tehetjük: a személyi higiénia szabályainak betartása, helyes kézmosás, az utazások korlátozása, a zsúfolt helyek kerülése” – magyarázta az államtitkár.
Adrian Streinu-Cercel, a Matei Balș Intézet tanára szerint kicsi a valószínűsége, hogy ne jelenjenek meg Romániában is koronavírusos esetek, ugyanakkor felhívta a fertőzött területekről hazaérkezők figyelmét, hogy az országba való érkezéskor jelentkezzenek a hatóságoknál.
„Ha az emberek megértik, hogy az ország területére való érkezésükkor be kell jelentkezniük a közegészségügyi hatóságnál, illetve 14 napra otthoni karanténba kell vonulniuk, akkor a helyzet hosszú ideig nyugodt maradhat. Ha nem így tesznek, akkor mindannyiunknak vállalnunk kell a következményeket.” – nyilatkozta Streinu-Cercel.
(Digi24/Antena 1)
Arafat húzz haza! Nem volt elég 1 kolektív:?!