Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az interjúban Lazăr rámutatott, hogy a 2016-ban aláírt protokollum kapcsán a alkotmánybíróság csak néhány bekezdésről állapított meg alkotmányellenességet, és nem a dokumentum egészéről. A kérdéses részeket kiiktatják a megállapodásból.
„Mi az igazság erről? Először is arról a protokollumról akarok szót ejteni, amit személyesen írtam alá. A 2016-os a nemzetbiztonsággal és a terrorelhárítással kapcsolatos. Mi euroatlanti struktúrákhoz tartozunk, ilyen minőségünkben kötelességünk a saját nemzetbiztonságunk és más államok biztonságának védelme, a terrorizmus elhárítása. Hogyan lehetséges, hogy valaki ellophat egy titkos dokumentumot a román állam egyik intézményéből, és a televízióban mutatja be, hogy elindíthassák a támadást a legfőbb ügyészség ellen?” – tette fel a kérdést Augustin Lazăr.
Kifejtette: az alkotmánybíróság a megállapodásnak mindössze két-három cikkelyét minősítette alkotmányellenesnek, de ezek nem vonatkoznak az együttműködés lényegi vonatkozásaira, soha nem ültették gyakorlatba őket, és ezeket ki is fogják iktatni a dokumentumból.
„A protokollum azért jött létre, hogy törvényes keretek között történjen Románia nemzetbiztonságának védelme” – szögezte le Augustin Lazăr.
„Nem a megállapodás egészéről állapították meg az alkotmányellenességet. Hogyan lehetséges, hogy ezt politikai bumerángként használják fel és a legfőbb ügyészség fejét célozzák meg vele? Kinek a fején fog széttörni ez a bumeráng? Mert valakinek felelnie kell. Ha alkotmányellenesnek nyilvánították volna, másról beszélnénk, de ez a protokollum a maga egészében alkotmányos, használni lehet és használni kell a gyakorlatban. (…) Hogyan lehetséges és ki vállal felelősséget azért, hogy ezt ellopták és megmutatták a televízióban, noha titkos dokumentum volt?” – fogalmazott a legfőbb ügyész.
A legfőbb ügyészség 2018 augusztus 24-én jelentette be, hogy büntetőjogi eljárásba kezdett, miután Darius Vâlcov nyilvánosságra hozott egy 2016-ban, a SRI és a legfőbb ügyészség között megkötött együttműködési megállapodást.
A sajtóban megjelent hírek szerint a dokumentumot a konstancai táblabírósági ügyészségről csempészték ki, ugyanattól az intézménytől, ahol a DNA-főügyészi tisztségre javasolt Adina Florea is dolgozott.
(Agerpres)