Ejsze ingyen ügyeleteznek?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az állami kórházakban jelenleg rövidített programmal dolgoznak az orvosok, a béremelések után azonban elvárható tőlük, hogy ledolgozzák a nyolc órát – véli az országos katasztrófavédelmi felügyelőség vezetője, Raed Arafat, írja az Agerpres.
„Minden városban vannak orvosok, akik az állami és a magánszektorban is munkát vállalnak. Meg kell vizsgálni ezt a jelenséget, meg kellene szabni egy nyolcórás munkaidőt, és valószínűleg lenne megoldás arra is, hogy program után máshol is dolgozzanak” – fogalmazott Arafat (fotó) a Digi24 televízió műsorában. A belügyi államtitkár rámutatott, erre vonatkozó szabályozás létezik, „ezt azonban gyakorlatba is kellene ültetni”. Arafat szerint jelenleg az orvosok rövidített program szerint dolgoznak az állami kórházakban. „Nem tudom, létezik-e még egy ország, ahol ilyen program lenne a közszférában” – mondta, hozzátéve, a jelentős mértékű béremelés után elvárható tőlük, hogy nyolcórás műszakot teljesítsenek.
Raed Arafat ugyanakkor hangsúlyozta, időszakosan ellenőrizni kellene bizonyos mutatók alapján az orvosok munkáját, számon kellene tartani például azt, hogy egy orvos mennyit dolgozott, hány pácienst vizsgált meg, „milyen eredményeket tud felmutatni a közszférában”.
Ejsze ingyen ügyeleteznek?
Nagyon jó!!
Az alami szferaban sehol sem dolgoznak ra a kapott fizetesre , pedig ott a legnagyobbak a fizetesek!!!
Nevezzen meg valaki egy orvost, aki a fizetés emelések után visszautasította a hálapénzt! Előtte is szép gesztus lett volna, de mondjuk azt, hogy kevés volt a fizetés, kellett a beteg ajándéka. A megemelt fizetés indoklása az volt, hogy annyit ad az állam amennyi méltányos és megszűnik a hálapénz. Francokat!! Ugyanúgy elfogadja az összes orvos, mint eddig! Nem vagyok a szakma ellen, sok becsületes orvossal volt dolgom, akik megtettek mindent amit tudtak és megvizsgáltak. Pofátlanságnak tartom viszont, amikor szegény nyugdíjasok a kicsike járandóságukból összekuporgatott pénzecskét adják oda egy vizsgálatnál, a műtétnél és el is veszi az orvos. Ki ne tudná, hogy a falusi rendelőkben is a krónikus betegségekre amikor a családorvos felírja a gyógyszert, a 10 lejecskéket odaadják a páciensek?! A kórházban pedig az ápolónők, a nővérek zsebébe becsúsztatott pénzek jó szóra, plusz takaróra, hamarabbi ügyintézésre válthatók.A társadalom, mi mindannyian egyformán kellene viszonyuljunk- nem adok pénzt, mert a szolgáltatás nekem jár, az orvos, a többi kórházi dolgozó fizetést kap a munkájáért. Arról nem is beszélve, hogy összefolyik a magánrendelőben levő és a kórházi kezelés, vizsgálat. Minden, amit leírtam, mindenki számára tudott dolog. Naiv vagyok, mert azt nem értem, hogy ellenőrzések által , leleplezésekkel és hasonló akciókkal miért nem próbálják a hatóságok megfékezni a jelenséget.
Annak aki irigykedik ajánlom az állami munkahelyet! Mindenkit tárt karokkal várnak!
Arafatot nem elhajtották 2 éve?!
1.Nem vagyok orvos.2.Nem sajnálom az orvosok anyagi helyzetét,sőt zsebelnek eleget…De az igazság az ,hogy ők ügyeletet is végeznek ,ami bőven fedezi a napi 8 órát.Akkor azt mondja ,jó 8 órát dolgozom ,aztán megyek haza,elfelejtem a rendelőt,kórházat.Amikor katona voltam,az ezredparancsnok,azt ordibálta a tiszteknek,hogy’ militarul nu e optorist’.Vannak szakmák ,ahol nem működik a 8 óra munka,8 óra pihenés…./Beatrice dal/.