Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A DNA rámutat, az igazságügyi miniszter által közölt információk hamisak, és negatívan befolyásolják a vádhatóság tevékenységének megítélését, ezért hivatalos statisztikákon alapuló, reális adatokat ismertetnek az intézmény működésére vonatkozóan.
„Az ügyészek és bírók elleni kivizsgálások nagy részét a civil vagy bűnügyi perekben született ítéletekkel elégedetlen személyek feljelentése nyomán indítottuk” – szögezi le közleményében a DNA.
A korrupcióellenes ügyészek rámutatnak, valótlanságot állított például a miniszter, amikor azt írta, hogy az újonnan létrehozott, a bírák és ügyészek által elkövetett törvénytelenségeket kivizsgáló ügyosztály 1422 dossziét vett át a DNA-tól, és ezeknek majdnem 70 százalékában hivatalból indult nyomozás, nem panasz vagy feljelentés nyomán.
„A valóságban, amikor megkezdte tevékenységét, a speciális ügyosztály 275 dossziét vett át a DNA-tól, és ezek közül 34 esetben indult hivatalból kivizsgálás, ami 12%-ot jelent” – szögezi le a DNA.
Az igazságügyi miniszter azt állította ugyanakkor, hogy Laura Codruţa Kövesi mandátuma idején a DNA 3420 bíró és ügyész ellen indított kivizsgálást, azaz a romániai ügyészek és bírák több mint fele ellen.
„A valóságban 2014.01.01 és 2018.07.30 között 2396 kivizsgálást indítottunk, amiből azonban 1922 ügyet le is zártunk, miután kiderült, hogy a feljelentések alaptalanok voltak” – állítja még a DNA levelében.
Leszögezi még, hogy az ügyek 10,4 százaléka esetében indítottak kivizsgálást hivatalból, a többi esetben pedig magán- vagy jogi személyek feljelentése alapján.
A korrupcióellenes ügyészek hangsúlyozzák még, hogy a romániai törvények szerint minden olyan, az ügyészségekhez érkező panaszt vagy feljelentést, amely formailag eleget tesz a követelményeknek, bűnügyi dossziéként kell iktatni.
A központi sajtóban csütörtökön információk jelentek meg arra vonatkozóan, hogy Tudorel Toader miniszter a Financial Timesnak küldött levelében elmarasztalja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) volt főügyészét, Laura Codruţa Kövesit, hangsúlyozva, hogy „nem szabad kinevezni” az Európai Ügyészség élére.
(Agerpres)