Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szaktárcának küldött átiratban Molnár Zsolt hangsúlyozza, olyan országok, amelyekben több mint 20 ezer új koronavírusos megbetegedést jegyeztek naponta, bár a korlátozó intézkedéseket nem tudták elkerülni, az iskolákat nyitva tartották, természetesen szigorú higiéniai és távolságtartási szabályok és maszkviselési kötelezettség mellett.
Az ombudsman-helyettes idézi a Szülői Egyesületek Országos Szövetsége által végzett közvélemény-kutatás eredményét, amely szerint a szülők csaknem fele úgy véli, hogy az iskolák bezárása nem szolgálja az oktatási rendszer javát, ugyanakkor hangsúlyozza, hogy nem szabad szem elől téveszteni azokat az egyenlőtlenségeket, amelyek a hátrányos helyzetű tanulók oktatáshoz való hozzáférése kapcsán merülnek fel.
Hivatkozik Molnár Zsolt a World Vision Románia egyik felmérésére is, amely szerint a korlátozó intézkedések bevezetésének elején a vidéken élő gyerekek 40 százaléka nem részesült online oktatásban, ugyanakkor háromból egy vidéki településen gyenge a térerő vagy egyáltalán nincs, ami közvetlenül érinti a tanulmányaikat folytatni akaró diákokat. „Ugyanakkor az iskolák bezárásáról szóló döntés nem tért ki egy olyan intézkedéstervre, amely alkalmazható lenne azokban a térségekben, ahol az online oktatás nem működik” – nyomatékosítja.
Molnár Zsolt hangsúlyozza, az ebben az időszakban készült nemzetközi tanulmányok nem igazolják, hogy a járvány eleje óta sok fertőzési góc alakult volna ki iskolákban, sőt: a WHO október 21-i jelentése értelmében kimutatták, hogy a koronavírussal diagnosztizált gyerekek többsége otthon fertőződött meg.
Mindezek figyelembevételével a Nép Ügyvédje hivatalból eljárást indított az ügyben, és álláspontot vár a minisztériumtól a WHO-nak az iskolák újbóli megnyitására vonatkozó ajánlásával kapcsolatban – tette hozzá Molnár Zsolt.
(Agerpres)