Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A nép ügyvédje ezúttal nem a törvény egésze ellen emelt kifogást, hanem azt a rendelkezést találta alkotmánysértőnek, amely szerint a tünetmentes fertőzöttet legfeljebb 48 óráig lehet orvosi kivizsgálás céljából akarata ellenére elszigetelni egy egészségügyi intézményben.
Az ombudsman szerint a szabadságvesztéssel felérő elszigetelés az utolsó megoldás kellene legyen, ha már a kevésbé „korlátozó” lehetőségek kimerültek, nem pedig az első, a törvény erejével előírt intézkedés.
Ludovic Orban miniszterelnök az újabb alkotmányossági óvást Románia alapvető érdekei elleni támadásként értékelte. A kormányfő érthetetlennek nevezte a „kitartást”, amellyel az ombudsman azokat a törvényeket támadja, amelyek nélkülözhetetlenek a járvány megfékezése, az emberek életének és egészségének megvédése szempontjából.
A miniszterelnök felidézte, hogy a korábbi karanténintézkedések jogalapját is az ombudsman óvása nyomán számolta fel az alkotmánybíróságnak és a kormánynak ezért három hétig nem voltak eszközei arra, hogy a fertőzötteket elkülönítse, a velük érintkezésbe került embereket pedig karanténban tartsa. A joghézag három hetében – az új karanténtörvény hatályba lépéséig eltelt időszakban – több mint kétszeresére emelkedett az ismert koronavírusos aktív fertőzöttek, illetve a naponta diagnosztizált új esetek száma.
(MTI)
Minden állami intézmény tele van vén sz@rokkal!!!🤤😤😲