Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Hétfőn a Nagybányát is átszelő Zazar folyóba nagy mennyiségű bányavíz ömlött a Kapnikbánya–Felsőbánya közti tárna mennyezetének omlása következtében. A folyót narancsvörösre színezte a bányavíz, de a környezetvédelmi szakértők vizsgálatai alapján a szennyeződés nem okozott kárt a folyó flórájában és faunájában, írja az Agerpres.
A Felsőbánya környékén található bányát 2007-ben zárták be. A Zazar vizét ötven éven keresztül erősen szennyezték a bányák és a fémkohászatból származó melléktermékek. Az ipari tevékenység leállítása után a folyó vize megtisztult és az ökoszisztéma lassan helyreállt, amelyet a szakemberek szerint az is bizonyít, hogy három évvel ezelőtt a folyóba visszatértek a vadkacsák.
A Remin nemesfém-bányászati vállalat vezetőségének kellett volna olyan tisztítóállomásról gondoskodnia, amely megvédi a környezetet a Zazar folyón időszakosan bekövetkező szennyeződések káros következményeitől – jelentette ki Nagybánya polgármestere, Cătălin Cherecheş.
Az elöljáró tegnap azt mondta, nem érti, hogy a fizetésképtelenné vált Remin nemesfém-bányászati országos vállalat vezetősége miért nem kérte a hitelezők támogatását egy ötmillió lejes tisztítóállomásra, amely biztonságossá tenné a şuiori bánya Felsőbánya felőli kivezető nyílását. „Ezzel biztosítani lehetne Nagybánya, Felsőbánya és a környező települések lakosságának védelmét. De nem kérték” – mondta Cherecheş. A polgármester arra is kitért, hogy véleménye szerint alapos vizsgálatnak kellene alávetni az állami tulajdonban lévő Remin vállalat tevékenységét, javainak kezelését az utóbbi 15 évre visszamenőleg, és annak okait, hogy miért kellett a Reminhez tartozó bányákat bezáratni, ami miatt több ezer bányász lett munkanélküli.