Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az igazságügyi törvényeket módosító sürgősségi kormányrendelet ellen tevékenységük felfüggesztésével tiltakozó ügyészségek kezdeményezésére reagálva Nicolicea azt mondta, ennek olyan vetületei is vannak, amelyeket „senki nem lát vagy nem akar kimondani”. Azt állítani, hogy a törvény mindenkire egyformán vonatkozik, ugyanakkor megkülönböztetett bánásmódot követelni, a kettős mérce tipikus példája – írja közleményében a képviselő. Hozzáteszi, az ügyészségek munkabeszüntetése sztrájknak minősül, márpedig a vonatkozó jogszabály egyértelműen leszögezi, hogy bírák és ügyészek nem léphetnek sztrájkba, e tiltás megszegése bűncselekménynek minősül, és egy hónaptól egy évig terjedő szabadságvesztéssel vagy bírsággal büntethető.
Nicolicea idézi az Emberi Jogok Európai Egyezményét, amelynek értelmében minden személynek joga van a véleménynyilvánítás szabadságához, amely magában foglalja a véleményalkotás szabadságát és az információk közlésének szabadságát, a tevékenység felfüggesztése esetében azonban „nem egy információ vagy eszme közléséről van szó, hanem a tevékenység megtagadásától” – érvel.
„Nem tudom, mi súlyosabb: az, hogy nem ismerik a törvényeket azok, akiknek ismerniük és alkalmazniuk kellene ezeket, vagy az, hogy törvényszegést követnek el azok, akiknek éppen a törvény betartása fölött kellene őrködniük” – fogalmaz közleményében a PSD-s képviselő.
(Agerpres)