Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Cîmpeanu a Digi24 műsorában gratulált a nyolcadikosoknak, akik – mint mondta – ezekben az „ingatag és frusztrációkkal teli időkben” is meglepően jó teljesítményt nyújtottak a próba-képességvizsgán.
Az oktatási tárca vezetője arról számolt be, hogy a megyék zömében az átmenési ráta több mint 50%-os volt, kivételt csak Temes és Vaslui megye képez. A karantén miatt sok helyen nem lehetett megszervezni a vizsgát, ezt azonban a karantén feloldásával minden iskola pótolhatja egy miniszteri rendelet révén.
Ugyanakkor cáfolta azt a feltételezést, miszerint az idei felmérésen könnyebbek lettek volna a kidolgozandó tételek, sőt: a sajtó szerint a matematika vizsga feladatai kifejezetten nehezek voltak, és minden tantárgyból igyekeztek a Pisa-tesztek jellegzetességeihez közelíteni a kérdéseket.
Cîmpeanu arról is beszélt, hogy 50.000 tanár részesült digitálisoktatás-képzésben, az online oktatás azonban ennek dacára sem nevezhető hatékonynak, hanem egy kényszermegoldásnak, ami lehetővé tette a tanév befejezését. Az online oktatásnak köszönhetően javult mind a diákok, mind a tanárok digitális kompetenciája, de nagy hátulütője, hogy óriási különbségek mutatkoznak az internethez való hozzáférés és a technikai felszereltség terén – tette hozzá.
(Agerpres)