Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tárcavezető elmondta, javaslatot tesz az egészségügyi minisztériumnak és az Országos Vészhelyzeti Bizottságnak (CNSU), de még legalább ezen a héten az ismert szabályok szerint fognak működni az iskolák.
„Több mint 2 millió diák és óvodás részesülhetett ma jelenléti oktatásban a 60%-os átoltottsági ráta alapján. Nagyra értékelem azoknak a tanároknak a hozzáállását, akik megértették, mennyire fontos az oltás. Egy hét alatt 1000-rel nőtt azon iskolák száma, ahol 60% feletti az átoltottság.
Ha az egészségügyi hatóságok egyetértenek, a következőt fogom javasolni: azokon a településeken, ahol a fertőzöttségi ráta kevesebb, mint 3 ezrelék, lehetővé kell tenni, hogy eltekintsünk ettől a minimális oltási küszöbtől. Így lehetővé tehetnénk, hogy azokon a vidéki településeken, ahol kevés a fertőzött, de kevés a beoltott is, fizikai jelenléttel működjenek az iskolák. Ezt a döntést az egészségügyi hatóságokkal közösen fogjuk meghozni. (…) Ez a javaslat átmenetet jelent a normalitásba, a normalitás az, amikor minden gyermek iskolába, óvodába megy.
Ezen a héten a dolgok az ismert szabályok szerint működnek. Nem tudok időhorizontot adni, mert a döntést az egészségügyi minisztériumnak, majd a vészhelyzeti bizottságnak kell mérlegelnie.”
Hétfő délutáni sajtótájékoztatóján Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter rámutatott, javaslatát előterjesztette a kormánynak és a CNSU-nak is, és meggyőződését fejezte ki, hogy utóbbi testület a hét végéig jóváhagyja az oktatást szabályozó, nemrég kiadott miniszteri rendelet módosítását.
A tárcavezető hangsúlyozta, szükség volt egy kritériumra, amelynek alapján dönteni lehet arról, hogy mely tanintézetekben engedélyezhető a jelenléti oktatás és melyekben nem – így esett a választás az alkalmazottak átoltottságára.
„Nem egy ideális kritérium ez (…), de hozzájárul ahhoz, hogy biztonságosabb környezetet teremtsünk az iskolákban és óvodákban a gyermekek és a tanárok számára, lévén hogy a beoltottak nehezebben kapják el, illetve adják tovább a vírust” – magyarázta Cîmpeanu.
A miniszter hozzátette, eredetileg – az Egészségügyi Világszervezet ajánlásait is figyelembe véve – 70 százalékos védettségi arányt javasoltak alsó küszöbként úgy, hogy ebbe a betegségen az elmúlt 180 napban átesett tanügyi alkalmazottakat is beleszámolták volna, mivel azonban ezt bonyolult lett volna követni, végül a 60 százalékos alsó határ mellett döntöttek. „Ez eredményesnek is bizonyult, ugyanis egy hét leforgása alatt pontosan ezer magán és állami iskolának és óvodának sikerült elérnie, hogy az oltottak aránya haladja meg a 60 százalékot” – szögezte le.
Sorin Cîmpeanu elmondta, a hétfői nap folyamán írják alá a szerződést az első adagra, kedden a másodikra és a harmadikra, majd a katasztrófavédelmi főigazgatóság, a megyei egészségügyi igazgatóságok és a tanfelügyelőségek segítségével a kiszállítástól számítva 24 órán belül eljuttatják a teszteket az iskolákhoz. Ez a jövő hétre várható – magyarázta a miniszter.
A tárcavezető hozzátette, kérte az egészségügyi minisztériumot, dolgozzanak ki egy eljárást a tesztelés lebonyolítására, mielőtt még kiosztanák ezeket.
(Digi24/Agerpres)
Hát ez csiribi-csiribá ez az ember. Nem vagyok oltás mellett, de hoznak egy törvényt, amit első nap alkalmazva már módosítana. Helyeslem legyen így, hogy a gyerekeink mehessenek, de kérem szépen…Akkor pedig csodàlkoznak , hogy az emberek nem tartják be amiket kérnek tőlük. Hát hogy? Hogy tartsunk be bármit ami 2 napig érvényes. És persze megint megy az újjal mutogatás, hogy ki kell meghozza a döntést. Csak itt az a baj, mire döntést hoznak és mindenki éljenezni kezdene, legyurjàk a torkunkon a kötelező zöld kártyát.