Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tárcavezető a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva elmondta, a második, negyedik és hatodik osztályban bevezetik a tananyag informatizált számonkérését, így adatokat tudnak gyűjteni arról, hogy milyen területeken vannak lemaradások.
Közölte azt is, hogy a középiskolai felvételi és az érettségi nem változik az új tanévben. Az érettségi lebonyolításában legkorábban 2027-ben várhatók változások, amikor bevezetnék a kompetenciákra alapuló, egységes vizsgákat – tette hozzá.
Az oktatási minisztérium csütörtök esti tájékoztatásából kiderül, több mint 193 ezer tanügyi dolgozó kapta meg eddig a koronavírus elleni oltást.
E szerint az összesen 317.531 tanügyi alkalmazott közül 193.430-an vették fel az oltást, ami 61 százalékos átoltottságot jelent.
A legutóbbi jelentés óta 8257-tel nőtt a beoltott tanügyi dolgozók száma.
Sorin Cîmpeanu kijelentette, rendkívül fontos, hogy az iskolák nyitva maradjanak és az oktatás fizikai jelenléttel történjen a következő tanévben.
„Amíg én vagyok a miniszter, minden tőlem telhetőt meg fogok tenni, hogy a tanulók fizikailag jelen legyenek az iskolában, a lehető legjobb körülmények között” – mondta a miniszter, hozzátéve, hogy csak rendkívüli helyzetekben fognak áttérni az online oktatásra, ha a diákok vagy a környezetükben lévő emberek egészsége veszélyben van.
Fontosnak tartotta ugyanakkor, hogy az iskolákban továbbra is betartsák az óvintézkedéseket, hogy a fertőzésveszély minimálisra csökkenjen.
Sorin Cîmpeanu emlékeztetett a 2021-2022-es tanévre vonatkozó szabályokra:
* A tanévnyitó ünnepséget csak kültéren szabad megtartani, a résztvevőknek maszkot kell viselniük, és a rendezvény nem tarthat többet másfél óránál.
* A jelenléti oktatáskor szigorúan be kell tartani a higiéniai szabályokat és az óvintézkedéseket (maszkviselés, távolságtartás, fertőtlenítés, szellőztetés).
* Testnevelésórát lehet maszk nélkül, tornateremben tartani, ha az illető településen az elmúlt 14 nap során regisztrált lakosságarányos esetszám kisebb, mint 2 ezrelék. 2 ezrelék fölött a testnevelésórákat csak kint szabad megtartani, maszkot ebben az esetben sem kell viselni.
* Ha az elmúlt 14 nap alatt regisztrált fertőzési esetek aránya 6 ezrelék alatti, jelenléti oktatás zajlik a bölcsődékben, óvodákban és iskolákban egyaránt. 6 ezrelék fölött az oktatás online zajlik, kivéve a bölcsődék, óvodák és speciális iskolák esetében, ahol marad a jelenléti oktatás, hacsak a települést nem vonják vesztegzár alá.
* Vesztegzár alatti településen a bölcsődék és óvodák is bezárnak, az oktatás kizárólag online történik.
* A speciális oktatást igénylő tanulók számára fertőzöttségi rátától függetlenül biztosítják a terápiát, fizikai jelenléttel.
(Agerpres)
Mikor váltják le ezt az észkombájnt?!