Túl nagy választék, eddig se kellett volna többől!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Úgy döntöttünk, hogy idén, kivételesen csökkentjük a félévi dolgozat számát, amelyeket a diákoknak meg kell írniuk. A gimnáziumi osztályokban csak két dolgozat lesz, nem három, amelyeket fizikai jelenlét mellett írnak meg.
A középiskolások számára a dolgozatok számát 4-ről 3-ra csökkentettük.
Ez a csökkentés a november 5-én kihirdetésre kerülő szabályozás része lesz.
A félévi dolgozatokat december 6-tól lehet megírni, a legjobb időpont kiválasztása a tanárokon múlik. Minden tanulónak elegendő ideje kell legyen, hogy javíthasson eredményein.
Akik nem tudnak jelen lenni a dolgozat megírásakor, azok az iskolába való visszatérés után, akár a második félévben elején is pótolhatják az elmaradást” – mondta az oktatási miniszter.
Azt is elmondta, a diákok jegyeinek lezárásához szükséges osztályzatok minimális számát kettőre csökkentik. „Így ha valakinek van két jegye, illetve egy harmadik a dolgozatra, mivel utóbbi 25 százalékos arányban számít bele a félévi jegybe, a két másik jegynek nagyobb súlya lesz, egyenként 37,5 százalékot tesznek majd ki” – magyarázta.
Cîmpeanu hangsúlyozta, hogy a tanítás november 8-tól folytatódik, és hogy az oktatási minisztérium támogatja azt az elvet, hogy az iskoláknak fizikai jelenléttel kell működniük, mindaddig, amíg az egészségügyi feltételek biztosíthatók.
„Nem fogok lemondani erről az elvről. Konzultációkat fogunk folytatni az egészségügyi hatóságokkal, és pénteken kiderül, hogy pontosan hogyan fognak kinyitni az iskolák november 8-án” – hangsúlyozta a tárcavezető
Az ügyvivő miniszter hozzátette, figyelembe veszik a Tanulók Országos Tanácsának javaslatát, és „a valós helyzethez igazítják” az iskolák működési módját. Ha például a fél országban alacsony lesz a fertőzöttségi ráta, és nincsenek koronavírusos megbetegedések az iskolában, ezekben a tanintézetekben jelenléti oktatás lesz – magyarázta.
Cîmpeanu ismét hangsúlyozta a minisztérium azon álláspontját, miszerint a két hét kényszervakáció a legtöbb, ami még behozható úgy, hogy ne legyen szükség az országos vizsgák menetrendjének módosítására.
Jövő héttől elérhetők lesznek az iskolákban a nyáltesztek a koronavírus-fertőzés kimutatására – jelentette be Sorin Cîmpeanu.
Hétfői sajtónyilatkozatában a tárcavezető rámutatott, hogy a beszerzési eljárás folyamata a vége felé közeledik, és a jövő hét folyamán a katasztrófavédelmi főigazgatóság (DSU) közvetítésével kiosztják a teszteket az oktatási intézményeknek.
Az ügyvivő miniszter szerint a DSU annyi tesztet rendelt, hogy a mennyiség az összes iskolás és óvodás, illetve tanügyi alkalmazott heti kétszeri tesztelésére elég legyen.
Cîmpeanu megemlítette ugyanakkor, hogy a tanfelügyelőségek által hétfőn közzétett adatok értelmében a tanügyi személyzet átoltottsága sok helyen meghaladja a 90 százalékot. Beismerte azonban, hogy a minisztériumi alkalmazottak körében nem ennyire örvendetes a helyzet, csupán 66%-os az átoltottság.
A legutóbbi adatok szerint 303.000 tanulót oltottak be ez idáig koronavírus ellen: 80 ezren a 12 és 15 év közötti korosztályhoz, 223 ezren a 16 év fölötti korosztályhoz tartoznak. Ez valamivel több mint 25%-os átoltottságot jelent a tanulók körében – szögezte le a miniszter.
(Digi24/Agerpres)
Túl nagy választék, eddig se kellett volna többől!
Nekünk mindig eggyel nehezebb. Mégsem tekintik ezt még a magyar szakemberek sem.
Melyik két tantárgyból írnak félévit a gimnazisták? Az eddigi rend szerint román, magyar, matematika tantárgyakból írtak a magyar diákok. Most akkor melyikről fognak lemondani? Tetszés szerint?