Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Ha párttársaim úgy döntenek, hogy én vegyem át majd a miniszterelnöki tisztséget, nekem a legkisebb gondom sincs ezzel. (…) Van egy politikai megállapodásunk. Nem tudom, hogy én leszek-e a kormányfő, vagy sem. De ismétlem, ha kollégáim akarják, én vállalom ezt a kihívást. Emiatt is örvendek annak, hogy napi szinten beszélek az aktuális dolgokról Nicolae Ciucă kormányfővel. Feltételezem, hogy a rotációt követően is fennmarad ez a hozzáállás” – fejtette ki Ciolacu a Prima TV egyik műsorában.
Arra a kérdésre, hogy fennáll-e az a lehetőség, hogy a PSD 2023-ban is Nicolae Ciucă jelenlegi miniszterelnököt támogassa, Marcel Ciolacu így válaszolt: „Nem, van egy politikai megállapodásunk. Ha nem ő lenne a PNL elnöke, lehetséges, hogy akár ez is szóba jöhetett volna. Jelen pillanatban kizárt, hogy a PSD nem követeli magának a kormányfői tisztséget 2023-ban”.
Ami pedig azt a lehetőséget illeti, hogy induljon a következő államelnöki választásokon, Marcel Ciolacu azt mondta, hogy még nem hozott döntést ezen a téren, és nem is gondolkodott el mélyen ezen a dolgon. Rámutatott, nagyon sok pártkollégája lenne nagyon alkalmas erre a tisztségre, és megemlítette Alexandru Rafila, Sorin Grindeanu és Gabriela Firea nevét. Hangsúlyozta, a PSD-ben hosszú idő óta először vetődött fel, hogy nem feltétlenül a pártelnöknek kell az alakulat államfőjelöltjének lennie.
Marcel Ciolacu elismételte, hogy a szociáldemokraták kormányra lépése helyes döntés volt, és állítása szerint a jelenlegi koalíció legnagyobb előnye, hogy „a román lakosság által elvárt paramétereken belül működik”.
„A jelenlegi koalíció legnagyobb előnye, hogy a román lakosság által elvárt paramétereken belül működik. Két különböző politikai családból származunk. Nyilvánvaló, hogy nem a két párt közötti szeretetből hoztuk létre ezt a koalíciót. Az ország érdekében tettük. Ez a koalíció azonban a parlamenti többség mellett stabilitást hozott Romániának, és ha az elején voltak is olyan vélemények, hogy a PSD-nek jobb lett volna ellenzékben maradnia, mert népszerűsége növekedett volna, most, hat hónappal a kormányra lépésünk után úgy gondolom, hogy a döntés helyes volt” – nyilatkozta Marcel Ciolacu a Prima TV vasárnap sugárzott műsorában.
Véleménye szerint „a politikai játszma része”, hogy a PSD és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) külön-külön mutatta be az elmúlt félév kormányzási mérlegét. Nyomatékosította azonban, hogy a szociáldemokraták már két héttel ezelőtt bejelentették a beszámoló időpontját, a liberálisok pedig csak ezt követően „igazították” beszámolójukat a PSD által bejelentett eseményhez, egy órával korábbra időzítve azt.
Kifejtette, a liberálisokat politikai „ellenfeleknek” és nem „ellenségnek” tartja, és hangsúlyozta, napi szinten beszél az aktuális dolgokról Nicolae Ciucă miniszterelnökkel.
Leszögezte, a PSD nem indul a PNL-vel közösen a következő választásokon, tekintve, hogy a két pártnak „egymástól eltérő doktrínája és értékrendszere van”.
„Jobban szeretem a német rendszert. Annak ellenére, hogy 17 évig a bal- és a jobboldal együtt volt hatalmon Németországban, mindig külön indultak, a választások után pedig koalíciót alkottak” – magyarázta a szociáldemokrata elnök.
Szerinte nem áll fenn olyan politikai konjuktúra, amely indokolná, hogy a baloldal és a jobboldal együtt induljon a választásokon.
„Az USL (a 2011-ben létrehozott hárompárti Szociálliberális Szövetség – szerk. megj.) annak idején azért jött létre, mert a PSD és a PNL akkori politikai vezetői jónak látták egyesíteni erőjüket az ellenséggel szemben. Nekem nincsenek ellenségeim, és véleményem szerint Ciucă úrnak sincsenek. Csak ellenfeleink vannak. Annak idején Traian Băsescu ellen szövetkezett mindenki. Most azonban nem vagyunk ilyen helyzetben” – tette hozzá Ciolacu.
Marcel Ciolacu kijelentette, most van „a legjobb alkalom” a progresszív adózás bevezetésére, „különös tekintettel” a különnyugdíjakra vonatkozóan.
„A románok számára fenntartható nyugdíjreformmal fogunk előállni. Nem hagyhatjuk a romániaiakat 1600 lejes nyugdíjjal. (…) Nekem személy szerint nincs különnyugdíjam, a PSD pedig, amióta én vagyok az elnöke, két, a különnyugdíjakat érintő módosító javaslatot nyújtott be. Véleményem szerint most van a legjobb alkalom a progresszív adózás bevezetésére, különös tekintettel a különnyugdíjakra vonatkozóan. Túl nagy a különbség” – jelentette ki a szociáldemokrata elnök a Prima TV egyik vasárnapi műsorában.
Hozzátette, háromszor próbálták eddig eltörölni a különnyugdíjakat, de nem jártak sikerrel. Ez azt jelenti, hogy stratégiát kell változtatni, hogy elérjék a lakosság által elvárt eredményt, mivel a romániaiak úgy gondolják, hogy ezek a juttatások igazságtalanok. Várják az alkotmánybíróság indoklását a legutóbbi törvénytervezettel hozott ítéletékkül kapcsolatban, és ha az nem tartalmi, hanem formai volt, a szakemberekkel újra kidolgozzák a különnyugdíjak felszámolását célzó jogszabálytervezetet – tette hozzá.
Azt is kifejtette, hogy az adóterhek nehezét a kis- és közepes keresetűek viszik, és véleménye szerint a tőkejövedelem megadóztatásához képest a munkát „túlságosan magas adóval” sújtják Romániában.
„Az állami rendszerben nem lehet magasabb jövedelmed, mint Románia elnökének. Ha normális társadalmat akarunk létrehozni” – fogalmazott még Ciolacu.
(Agerpres)
Milyen rendes.