Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Dan Cărbunaru rámutatott, a román kormány támogatja a sajtószabadságot, „Románia egy demokratikus ország, amelyben a tájékoztatáshoz való jog és a szólásszabadság szent”. Hozzátette, a miniszterelnök felszólította az illetékes hatóságokat, hogy az újságírók megfélemlítésére irányuló minden kísérletet vizsgáljanak ki és a vétkeseket vonják felelősségre.
Hétfőn a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) ügyvivő elnöke, Cătălin Drulă felszólította a kormányfőt, ne akadályoztassa a doktori dolgozatával kapcsolatos plágiumvádak kivizsgálását.
Drulă azt követően foglalt állást az ügyben, hogy Emilia Şercan újságíró egy Facebook-bejegyzésben azt írta, az állami szervek lejáratókampányt és megfélemlítési akciót indítottak ellene, miután január 18-án leleplezte, hogy a miniszterelnök plágiumot követett el doktori dolgozata megírásakor.
Az újságíró állítása szerint a rendőrség kiszivárogtatott bizonyítékokat, amelyeket ő maga adott át nekik, amikor feljelentést tett egy őt ért fenyegetés ügyében, és amelyeket később kompromittáló anyagként próbálták meg felhasználni ellene. A bizonyítékok kiszivárogtatását február 18-án jelentette, de azóta sem hallgatták még ki az ügyben, és csaknem három hétig a feljelentése nyomán nyitott bűnvádi dosszié számát sem közölték vele.
A belügyminisztérium elítél minden, a sajtó megfélemlítésére irányuló cselekedetet és támogatja a sajtószabadságot – szögezi le a szaktárca keddi közleményében.
„Szilárdan támogatjuk a sajtószabadságot és minden ember szólásszabadságát. Ugyanakkor elutasítunk minden, az újságírók megfélemlítésére irányuló cselekedetet, támogatjuk az újságírói függetlenséget” – szögezi le a belügyi tárca, reményét fejezi ki, hogy az illetékes szervek mielőbb fényt derítenek az esetleges bűncselekményekre.
A belügyminisztérium úgy reagált, hogy a rendőrségi nyomozók az ügyész irányítása alatt dolgoznak, a belügyminisztériumnak nincs beleszólása a rendőrségi nyomozók által lefolytatott büntetőjogi kivizsgálásokba.
Hozzátette, az újságírónő tevékenysége serkentőleg hat az Alexandru-Ioan Cuza Rendőrakadémián megkezdődött reformfolyamatokra, és a belügyminisztérium mindig nyitott a sajtó érdeklődésére, mert a média tevékenysége „jó hatással van az intézményre.”
A képviselőház emberjogi bizottsága elé várják Emilia Şercan újságírónőt, az országos rendőrség parancsnokát és a katonai hírszerzés (DGIA) vezetőjét – jelentette be kedden Violeta Alexandru független képviselő a Facebookon.
„Ha hagyjuk telni az időt anélkül, hogy fény derülne arra, mi történik Emilia Şercannal, az ügyre a hallgatás leple fog borulni. Pont ezt akarják azok, akik a jelek szerint egy újságíró megfélemlítésén vagy éppen tönkretételén fáradoznak” – írta Violeta Alexandru, aki a Ludovic Orban által alapított Jobboldal Ereje parlamenti képviselőivel közösen indítványozta, hogy az emberjogi bizottság elé hívják az érintetteket, azaz Emilia Şercant, valamint a rendőrség parancsnokát és a katonai hírszerzés parancsnokát.
(Agerpres)