Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ciucă egy oktatási tematikájú megbeszélésen mondta ezt, amelyet a Victoria-palotában tartottak az egyesületek és üzleti szféra képviselőinek részvételével.
A megbeszélésen az oktatási törvénycsomag bizonyos aspektusait vitatták meg, többek közt az oktatási rendszer finanszírozására, a szakoktatásra, a digitalizációra vonatkozó javaslatokat – derül ki a kormány közleményéből.
A kormányfő azt emelte ki, hogy a Képzett Románia programnak, amelynek irányelvei egybecsengenek az új oktatási törvénnyel, szilárd törvényi alapra van szüksége ahhoz, hogy tényleges fejlődést eredményezzen a jövőben.
A megbeszélés résztvevői hangsúlyozták a reformok gyakorlatba ültetéséhez szükséges finanszírozás jelentőségét, a korai iskolaelhagyás és funkcionális analfabetizmus visszaszorításának fontosságát, és egyetértettek abban, hogy vonzóvá kell tenni a szakoktatást és a duális képzést a munkaerőpiac alakulásának megfelelően.
A kormány közleménye szerint a miniszterelnök biztosította a résztvevőket, hogy jövő évi költségvetésből meg tudják majd teremteni az új oktatási jogszabályokban előírt feltételeket. Azt a vállalást, hogy a költségvetés 15 százalékát oktatásra fordítják, 2027-ig, fokozatosan fogják teljesíteni.
Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter arról számolt be, hogy az egymilliárd lejes költségvetésű, a korai iskolaelhagyás visszaszorítását célzó intézkedéscsomagot első szakaszban 1400 érintett iskolában ültetik gyakorlatba. A tanulói ösztöndíjakra elkülönített keret tízszeresére, 270 millió lejről (ennyi volt 2020-ban) 2,7 milliárd lejre emelkedik 2023-ra.
A kormány elképzelése szerint az iskolai meleg ebéd bevezetésével, a tanári pálya népszerűsítésével, a szakoktatás finanszírozásával, a szakiskolák korszerű felszerelésével sikerül majd megállítani a korai iskolaelhagyást.
A megbeszélésen a kormány képviselői mellett civil szervezetek, kereskedelmi kamarák, oktatásra szakosodott vállalatok, az UNICEF, vállalkozói egyesületek képviselői és cégvezetők vettek részt.
(Agerpres)
Iskolai meleg ebéd?! Olyan lesz mint a kifli program!!! Jobb lenne ha a szülőt fizeti meg a munkahelyén, ők meg tejbe, vajba fürösztenék a gyereket, az 1-2 gyerek mellé még vállalnának ……
Vonzóvá tenni a tanári pályát?! Hogy?! Szük 3.000 fizetéssel és annyi vizsgával, hogy 30as éveire a pedagógus kiég😎
A gyerek szállítási költségeit, munkafüzeteit, esetleg tanévenként 1 kirándulást sem támogatnak!!!! A covidig wc papír és sok helyen még a víz sem volt biztosított! Românie educată…..