Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A megbeszélésről távozó civilek elmondták: a meghívottak mintegy 80 százaléka a referendum kiírását kérték az elnöktől, aki erre ígéretet is tett. A lehetséges kérdésről, vagy kérdésekről még nem született döntés, az egyeztetésen pedig az államfő meghallgatta a civil szervezetek erre vonatkozó javaslatait.
Elena Ghioc, a Románia Kezdeményezés nevű szervezet képviselője elmondta: szerintük három az egyik lehetséges kérdés a korrupciós cselekmények büntetésének szigorítására vonatkozhatna, egy másik a köztisztviselőkkel szemben támasztandó feddhetetlenségi követelményekre, egy harmadik pedig azt célozná, hogy ne lehessen sürgősségi kormányrendeletekkel módosítani a büntetőjogot.
Cătălin Teniță, a Geeks of Democracy nevű szervezet képviselője azt mondta, hogy értesülése szerint az államfő egy egyszerű, kevés technikai részletet tartalmazó, elvi jellegű kérdéssel készül a választókhoz fordulni, ami tisztázhatná, hogy támogatják-e, vagy elutasítják a választók az igazságszolgáltatás átszervezésére, és a büntetőjog módosítására irányuló kormányzati törekvéseket.
Egy múlt heti rendezvényen a jobboldali elnök megerősítette: azt szeretné bebizonyítani a népszavazással, hogy a szociálliberális kormánynak nincs választói felhatalmazása az
igazságügyi törvények módosítására.
„Szeretném, ha a román nemzet világossá tenné, eltűri-e a korrupciót, vagy húzunk egy vonalat, és kimondjuk, hogy elég volt” – mondta az államfő.
Romániában nem először történne meg, hogy referendumot is szerveznek a választásokkal egy időben. A kétféle voksolás összevonásáról most is a nagyobb részvétel, a saját választói mozgósítása reményében dönthet az államfő.
Az igazságügyről csak véleménynyilvánító referendumot lehet kiírni, így érvényességének és eredményességének inkább csak a politikai marketing szempontjából van jelentősége. Politikai elemzők szerint az újabb mandátumra pályázó Johannis az évi végi elnökválasztásra készülve támadja egyre élesebben a szociáldemokrata kormányt, a népszavazással pedig a korrupcióellenes mozgalmak híveit akarja megnyerni.
(MTI)