Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A jelentés szerint 2020-ban 10 586 határsértőt tartóztattak fel a román határrendőrök, közülük 6658-an illegálisan érkeztek Romániába, 3928-an pedig illegálisan próbálták elhagyni az országot. A 2018-es évre vonatkozó statisztikában 3727 határsértő szerepelt.
A mostani kimutatásból kiderült, hogy a határsértőket 1426 csoportba szervezve 363 román vagy külföldi embercsempész vitte Romániába vagy próbálta átszöktetni a határon. A határsértők leggyakrabban (8874 esetben) a zöldhatáron vagy gépjárművekben elbújva (1491 esetben) próbáltak átszökni, 221-en pedig hamis okmányokkal próbálkoztak.
Romániában 2019-hez képest csaknem háromszor annyian, 3641-en kértek menedékjogot: őket ezután a bevándorlási hivatal vette nyilvántartásba, és kérelmük elbírálásáig szabadon mozoghattak az ország területén. Sokan közülük a magyar határnál próbálkoznak továbbjutni Nyugat-Európába.
A határsértők között a legtöbben Afganisztánból, Szíriából, Irakból, Törökországból, Marokkóból, Algériából, Pakisztánból, Bangladesből, Egyiptomból és Szomáliából érkeztek az országba.
A román határrendészet az illegális bevándorlás megfékezése érdekében megerősítette a szerb és bolgár határon szolgálatot teljesítő egységeit, igény esetén légi felderítőket küldött a térségbe, szorosabbra fűzte együttműködését a belügyminisztérium többi egységével, illetve a szerb hatóságokkal.
A közleménye kiemelte, hogy a határrendészet a világjárvány közepette egy sor sajátos feladattal szembesült és – újabb teherforgalmi sávok biztosításával, a határon át ingázóknak biztosított elsőbbséggel, a tranzitforgalom számára biztosított speciális folyosókkal, a határállomásokra rendelt közegészségügyi hatóságok támogatásával – tevékenyen hozzájárult az országos egészségvédelmi erőfeszítésekhez.
(MTI)