Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tavalyi évben 51 nő esett a családon belüli erőszak áldozatául Romániában. A távoltartási végzések nem elég hatékonyak a jelenség megakadályozásában, a román rendőrség statisztikái szerint az ilyen végzések 40 százalékát ugyanis megszegik.
Márciusban például 800 nő kérte a rendőrség segítségét, és az esetek közel felében az agresszorok ismét felkeresték őket, hogy bosszút álljanak rajtuk. Sok esetben a bántalmazottak már nincs lehetőségük arra, hogy még egyszer segítségért forduljanak, mert már azelőtt gyilkosság áldozataivá válnak.
Bár a parlament megszavazta a törvényt, amely lehetővé teszi az agresszorok elektromos nyomkövetővel való megfigyelését, a rendszer széles körű bevezetéséig még több évnek kell eltelnie. Az első ilyen eszközöket 2022 márciusában kezdhetik el használni, eleinte azonban csak a fővárosban.
Az agresszorra rögzített lábbilincs GPS-helyadatai alapján a rendszer azonnal riasztja a rendőrséget, ha az illető a megsérti az előírt védelmi távolságot. A távolságot minden esetben a bíróság határozza meg, ehhez azonban az áldozatnak rendőrségi panaszt kell letennie.
Ehhez hasonló megfigyelőrendszert már a világ harminc országában használnak, a statisztikák szerint a nyomkövető felszerelése után az agresszorok 95 százaléka nem szegi meg a távolságtartási végzést.
(Digi24)