Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) két képviselője olyan törvényjavaslatot nyújtott be, amely megakadályozná, hogy a törvényhozók megemelhessék saját fizetésüket, írja az Agerpres.
Adrian Prisnel és Cristian Seidler USR-képviselők javaslata a képviselők és szenátorok jogállását szabályozó, 2006/96-os törvényt módosítaná oly módon, hogy a törvényhozó testület tagjai számára megszavazott béremelkedés csak a következő parlamenti mandátumtól kezdve lépne hatályba. „Ily módon minden béremelés csak a következő parlamentre lenne érvényes, és a törvényhozóknak többé nem lenne lehetőségük megszavazni saját béreik megemelését” – érvel az USR.
Adrian Prisnel képviselő szerint jelenleg érdekellentét áll fenn, ugyanis más alkalmazottakhoz képest kiváltságos helyzetben vannak a parlamenti képviselők és szenátorok azáltal, hogy saját béreikről szavazhatnak. Kollégája, Cristian Seidler Nagy-Britannia példájával érvelt, ahol egy botrányt követően létrehoztak egy független hatóságot, amely megszabja a törvényhozók bevételét. „Véleményünk szerint ez lehetne egy megoldás Romániában is. Első lépésként mindenképpen korlátoznunk kell ezt a jogot” – vélekedett Seidler.