Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A plénumot a két házelnök, Anca Dragu és Ludovic Orban hívta össze, a parlament két házának közös tevékenységeinek szabályzatára hivatkozva.
A plénumot összehívó határozat szerint a bizalmatlansági indítványt szeptember 3-án iktatták a házelnökök kabinetjében, majd ugyanaznapra, illetve 4-ére, 6-ára és 7-ére is összehívták az összevont házbizottságot az indítvánnyal kapcsolatos parlamenti eljárás menetrendjének kijelölésére, a testület azonban létszámhiány miatt minden alkalommal határozatképtelennek bizonyult.
A határozatban a házelnökök több olyan korábbi alkotmánybírósági döntésre is hivatkoznak, amelyek lehetővé teszik a plénum összehívását.
Az alkotmánybírósághoz fordul a kormány, mivel úgy véli, alkotmányos természetű jogi konfliktus alakult ki a kabinet és a parlament között a bizalmatlansági indítvány miatt – jelentette be a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetőtestületének ülését követően Florin Cîţu.
A miniszterelnök szerint kételyek merültek fel a bizalmatlansági indítványt támogató aláírásokkal kapcsolatban.
„Az alkotmánybíróságnak kell döntenie arról, hogy a parlament betartotta-e az alaptörvényt, elvégre ez az egyetlen intézmény, amely ilyen ügyekben illetékes” – jelentette ki.
Cîţu rámutatott, a PNL nem ellenzi, hogy egy parlamenti párt bizalmatlansági indítványt nyújtson be, ehhez ugyanis alkotmányos joga van minden alakulatnak, de meg akarnak bizonyosodni arról, hogy az eljárás eleget tesz a törvényes előírásoknak. „Véleménye mindenkinek lehet, döntést azonban csak az alkotmánybíróság hozhat” – nyomatékosította.
A kormányfő szerint még a szerdai nap folyamán benyújtják a panaszt a taláros testülethez, és ha az alkotmánybíróság úgy dönt, hogy a bizalmatlansági indítványt támogató aláírások legálisak, folytatódhat a parlamenti eljárás.
A miniszterelnök közölte, a PNL egyetlen törvényhozója sem kezdeményezheti sem a parlamentben, sem azon kívül „saját kormányának vagy miniszterelnökének megbuktatását”. A miniszterelnök szerint aki ezt a szabályt megszegi, szankciókra számíthat.
Az Országos Politikai Büró másik döntése értelmében a PNL nem alakíthat kormányt a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – szögezte le Cîţu.
A kormányfő azt is elmondta, alakulatának törvényhozói nem vesznek részt a parlament házelnökök által összehívott ülésén, sem az összevont házbizottság egy esetleges újabb ülésén, amelyen az USR PLUS és az AUR bizalmatlansági indítványa lenne napirenden. Florin Cîţu szerint az indítványt támogató aláírások törvényességének ellenőrzéséig a kezdeményezés törvénytelennek minősül.
Megkérdezték tőle az újságírók, mire számíthat Ludovic Orban pártelnök, aki összehívta az együttes plénumot a bizalmatlansági indítvány ügyében.
„Előbb meg kell vizsgálnunk, hogy ezzel megsértette-e a statútumot, hogy törvénytelennek minősül-e az ülés összehívása. Utána döntünk a szankciókról” – válaszolt Florin Cîţu.
(Agerpres)