Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szövetség azt követően tett felhívást a nem használt, de hibátlanul működő eszközökkel rendelkezők felé, hogy a koronavírus-járvány miatt március 11-től felfüggesztették az iskolai oktatást, Klaus Johannis államfő pedig hétfőn bejelentette, hogy a cikluszáró évfolyamokat leszámítva ebben a tanévben már nem is hívják be a gyermekeket az iskolába. Március 11. és április 3. között fakultatív volt az online oktatás, az elmúlt héttől, a tavaszi vakáció végétől azonban kötelezővé tették ezt az oktatási formát.
Egy április elején végzett felmérés szerint a magyar gyermekek mintegy 9 százaléka számára az iskola semmilyen megoldást nem biztosított az internetes oktatásra. A diákok csupán 45 százaléka számára elérhetők a valóban digitálisnak, interaktívnak tekinthető tanítási módszerek. A legelterjedtebb oktatási formának az bizonyult, hogy a tanítók, tanárok e-mailen, közösségi oldalon, SMS-ben küldik el a megoldandó feladatokat. Ez a diákok 59 százaléka esetében történt, döntően az elemi osztályokban. A felmérés publikált része nem tért ki arra, hogy milyen mértékben biztosítottak az eszközök a tanuláshoz, de a szülői szövetség arról számolt be, hogy magyar gyermekek tízezrei nem tudják követni az iskolai tananyagot, mert nincsen hozzá eszközük.
A szövetség hangsúlyozta: az oktatáshoz való jog az alapvető ember jogok egyike. A járvány idején hozott romániai intézkedések következtében azonban ez a jog kiváltsággá vált, azok kiváltságává, akik megfelelő eszközzel rendelkeznek az online tanuláshoz.
A szövetség közlése szerint a digitális eszközöket a magyarszulok@gmail.com címen lehet felajánlani, és ezek az egyházakon keresztül jutnak majd el a nélkülöző gyerekekhez.
(MTI)