Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Agerpres hírügynökséghez eljuttatott közlemény szerint az informatikai rendszer segítségével a gyermekvédelmi és örökbefogadási folyamatokat egyszerűsítik, lehetővé téve, hogy az érdekelt személyek könnyebben kommunikáljanak minden illetékes intézménnyel.
A rendszer lehetővé teszi majd a gyermek elektronikus dossziéjának összeállítását, az örökbefogadási folyamat összes szakaszával, ugyanakkor az örökbefogadás utáni monitorozást is biztosítja. Kapcsolatot létesít minden, az örökbefogadásban illetékes intézmény között, elősegítve az együttműködést – derül ki a munkaügyi tárca közleményéből.
Az Országos Gyermekvédelmi és Örökbefogadási Hatóság (ANPDCA) jelenlegi informatikai rendszerét 2004-ben vezették be, és csak a gyermekjogvédelmi témakörök egy részét fedi le. A rendszer azóta elavult, ugyanakkor a vonatkozó törvény is módosult, például abban, hogy az ANPDCA feladatkörét kiterjesztette a gyermek családtól való elszakadásának megakadályozására is. A jelenlegi rendszer nem képes az ANPDCA által koordinált intézményeket összekapcsolni és összehangolni – olvasható a szaktárca indoklásában.
A SINA-rendszert 36 hónapon kell beüzemelni, a projekt 45.970.000 lejbe kerül, ennek egy részét vissza nem térítendő támogatásból, valamint kormányalapokból biztosítják.
(Agerpres)