Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Dragnea: jobb lenne, ha Timmermans Hollandiában kampányolna, nem itt

Dragnea: jobb lenne, ha Timmermans Hollandiában kampányolna, nem itt Románia

A román kormány tiszteletben tartja a jogállamot – nyilatkozta pénteken Liviu Dragnea, hozzátéve, „jó lenne”, ha az Európai Bizottság (EB) első alelnöke, Frans Timmermans a hollandiai választási kampánnyal foglalkozna, nem a romániaival.

Azt kérdezték pénteken az újságírók a Szociáldemokrata Párt (PSD) Călăraşi-on tartózkodó elnökétől, hogyan kommentálja Timmermans nyilatkozatát, amelyben az Európai Szocialisták Pártjából (PES) való kizárással fenyegette meg a PSD-t, amennyiben a román kormány nem tartja tiszteletben a jogállam elveit.

„A kormány tiszteletben tartja a jogállamot. Jó lenne, ha Timmermans inkább az általa képviselt párt hollandiai támogatottságával foglalkozna. Jobb lenne, ha Hollandiában kampányolna, nem itt” – válaszolt Dragnea.

A téma kapcsán kifejtette, az európai vezetők kampányban vannak, és egyfajta „választási labdának” tekintik Romániát, amelyet egyik pályáról a másikra küldenek, hogy aztán szurkolóik tapsoljanak.

Hirdetés
Hirdetés

„Az európai hivatalosságok kérik, hogy a politikum ne avatkozzon be az igazságszolgáltatásba, s közben követelik egy bűnvádi nyomozás leállítását. Ki állítsa le a nyomozást? Valaki a kormányból vagy a parlamentből? Másrészt úgy alkudoznak az európai főügyészi tisztségről, mint a piacon. Ezt a példát kellene nekünk követnünk?” – fogalmazott.

Dragnea szerint a kormány semmivel sem akadályozza a korrupció elleni küzdelmet, nem hozott olyan intézkedéseket, amelyek ezt eredményezték volna, sőt: a kormány és a parlament is „elfogadott mindent, amit el kellett fogadnia” ahhoz, hogy biztosítsa a megfelelő körülményeket a korrupció elleni küzdelemmel foglalkozó ügyészek munkájához.

A jövendőbeli európai főügyész kapcsán a PSD-elnök kifejtette, bárkit is jelölnek ki végül a feladatra, legitimitási problémái lesznek, mivel „nem jogászokból, ügyészekből, bírákból álló bizottság által végzett komoly, hosszú kiértékelés” nyomán, hanem politikai alku eredményeként nevezik ki a tisztségbe.

(Agerpres)

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás
Hozzászólások