Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Win-win szituáció a helyi hatóságoknak: többet kapnak a szegények, anélkül, hogy a gazdagok veszítenének. A helyi közösségek 2019-es költségvetése az eddigi legnagyobb lesz Románia történetében: körülbelül 77 milliárd lej, tehát közel a fele az állami büdzsének, ami 164,5 milliárd. A helyi tanácsok megtartják a jövdelemadókból befolyó teljes összeget és 11 milliárdot kapnak a kormánytól a TVA-részesedésekből” – írta Dragnea a Facebookra.
Hozzátette: egyetlen megye sem kap kevesebbet 400 lejnél lakosonként, míg az elmúlt költségvetésben ez az összeg 250 lej volt lakosonként. A polgármesteri hivatalok minimum 1200 lejt kapnak lakosonként (a tavalyi 750 lej/lakoshoz képest). A polgármesteri hivatalok – kérésüknek megfelelően – megtarthatják a bevételeik 60 százalékát, a maradék 40 százalékot a megyei tanácshoz utalják át, ahonnan 20 százalékot visszautalnak majd kiegyenlítésként a helyi hatóságokhoz – olvasható a PSD-elnök bejegyzésében.
Azt is hozzáteszi, hogy a decentralizáció eredményeképpen a helyi tanácsoknak egy sor költséget át kell vállalniuk a kormánytól, de így is 9 milliárd lejjel több pénzből gazdálkodhatnak, mint az előző években.
„Mostantól az ő kezükben lesz a kenyér is, a kés is, és ez arra kötelezi őket, hogy nagyobb felelősséget vállaljanak a lakossággal szemben: több takarékosságra lesz szükség a kiadások fedezésénél és több pénzt kell majd a közösség által elvárt befektetésekre fordítani” – állítja Dragnea.
Szerdán a kormány épületéhez érkezett a Romániai Megyei Jogú Városok Szövetségének (AMR) egy küldöttsége, hogy Viorica Dăncilă miniszterelnökkel tárgyaljon a 2019-es állami költségvetés tervezetéről. A delegációt az AMR elnöke, Bukarest harmadik kerületének polgármestere, Robert Negoiţă, Gabriela Firea fővárosi főpolgármester, Emil Boc kolozsvári polgármester, továbbá Adrian Dobre ploieşti-i és Gheorghe Falcă aradi polgármester alkotja. Robert Negoiţă azt mondta, azért döntöttek úgy, hogy elmennek a kormányhoz, mert a pénzügyminiszter keddi ígérete ellenére szerda délig nem kaptak választ a költségvetéssel kapcsolatos kérdéseikre.
(Agerpres)