Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az oktatásban és az egészségügyben nőttek a bérek – jelentette ki hétfő este a Románia Televízióban Viorica Dăncilă miniszterelnök, aki hozzátette: a béremelések nem vezetnek a gazdaság összeomlásához, írja az Agerpres.
„Az egészségügyi rendszerben nőttek a bérek. 2016-hoz képest egyetlen olyan fizetés sincs, amely ne nőtt volna. Mi több, idén március 1-jétől az orvosok bérei 75% és 125% közötti mértékben nőttek. Láttam, hogy vannak gondok, elsősorban a pótlékokkal, éppen ezért találkoztam a kórházmenedzserekkel, hogy azonosítsuk a gondokat, és keressünk megoldást ezekre. Csökkentené a feszültséget, hogyha az ügyeleti pénzt nem számítanánk bele a 30%-os pótlékalapba” – vélekedett a miniszterelnök. Dăncilă azt mondta, hogy a béremeléseknek elsősorban az volt a céljuk, hogy az orvosok ne hagyják el az országot. Jelentős bérnövekedések voltak az oktatásban is – egészítette ki a miniszterelnök.
Viorica Dăncilă cáfolta, hogy ezek a béremelések a gazdaság összeomlásához vezetnének. „Nem. Többször kifejtettem ezt a dolgot. (…) Minden alkalommal hangsúlyoztam, hogy minden eddigi intézkedésünk fenntartható” – fogalmazott a miniszterelnök, és azzal érvelt, hogy a béremelések ellenére javulnak a gazdasági mutatók.
Ugyanakkor Viorica Dăncilă cáfolta azokat az értesüléseket, amelyek szerint az utóbbi egy esztendőben csökkentek volna a nyugdíjrendszer második pillérének bevételei. A miniszterelnök azt mondta, hogy 2018 januárjában a második pillérbe befizetett hozzájárulások összege 19,8 százalékkal haladta meg az egy évvel korábban regisztrált összeget. „2017 januárjában a nyugdíjrendszer második pillérébe befizetett hozzájárulások 493 millió lejt tettek ki, míg idén januárban ez az összeg 590 millió lej volt, ez 19,6 százalékos növekedést jelent. (…) A nyugdíjasok semmiképpen sem veszíthetnek. Kidolgozunk egy végleges, mindenki számára érthető változatot” – mondta a miniszterelnök.
Dăncilă szerint a nyugdíjtörvényt az őszi ülésszakban tárgyalja majd a parlament. A jogszabály azt az alapelvet tartja szem előtt, hogy „egyenlő munkáért egyenlő nyugdíj jár”. A miniszterelnök beszélt a nyugdíjak tervezett növeléséről is. „Július 1-jétől a nyugdíjpont értéke 1000-ről 1100 lejre nő. A minimális nyugdíj a mostani 520 lej helyett 640 lej lesz. (…) 2019-ben a nyugdíjpont értéke 1265, 2020-ban pedig 1775 lej lesz” – részletezte Viorica Dăncilă.