Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Csaknem 45 ezer sertést semmisítenek meg Romániában egy Tulcea megyei kereskedelmi farmon, ahol afrikai sertéspestis-járvány ütötte fel a fejét – közölte a román állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági hatóság.
Az állatokat négy mobil tetemégetőben pusztítják el, amelyeket Tulcea megye hatóságai Temes megyétől kaptak kölcsön. Romániában most először fedezték fel az afrikai sertéspestist kereskedelmi farmon, eddig csak háztartásokban bukkant fel a kórokozó. A hatóságok egyelőre keresik a fertőzés forrását.
Tulcea megyei prefektus június 21-én a jelentette be, hogy a Duna-delta környékén is megjelent az afrikai sertéspestis, amely mintegy 500 állatot fertőzött meg. Szintén júniusban az ukrán hatóságok jelezték, hogy a román-ukrán határ közelében a kórokozó által megfertőzött állatokat találtak. Románia nem csak északon, hanem a Tulcea megyénél is szomszédos Ukrajnával.
Tulcea megyében már 15 gócpontot azonosítottak, június végén pedig az észak-bulgáriai Dobrics megyében rendelték el a vaddisznók tömeges kilövését. Az emberekre ártalmatlan vírus Romániában először tavaly, a román-magyar határ közelében levő Szatmárnémeti szélén jelent meg egy háztáji gazdaságban.