Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Románia élen jár az Európai Unióban az ingatlanokat birtokló állampolgárok arányát illetően, írja az Agerpres.
Az Eurostat felméréséből kiderül, a saját tulajdonú lakásban élők aránya Romániában a legmagasabb (96 százalék), Litvániában és Horvátországban a lakosság 90%-a él saját ingatlanjában. A lista másik végén Németország (52%), Ausztria (55%), Dánia (62%) és Nagy-Britannia (63%) áll. Romániában az állampolgárok négy százaléka bérelt lakást, míg az EU-s átlag 30,7%. Németországban a lakosság közel fele (48,3%) lakik bérben.
Az uniós állampolgárok 11 százaléka számára megterhelő a saját lakás fenntartása. Ezt a görögök 41 százaléka, a bolgárok 21 százaléka, a németek 16 százaléka, a dánok 15 és a románok 14,4 százaléka vallotta.
A házak és tömbházlakások ára és az új vagy régebbi ingatlanok vásárlása 8 százalékkal nőtt átlagosan 2006-ban és 2007-ben, majd a 2009-ben tapasztalt 4 százalékos visszaesést követően ismét emelkedni kezdtek 2014-től. 2010 és 2017 az EU-ban átlagosan 11%-kal, az euróövezetben 6 százalékkal nőtt a lakások ára. Leginkább Svédországban (56%) és Ausztriában (49%) drágultak az ingatlanok, míg Spanyolországban és Olaszországban 17, illetve 15 százalékkal visszaesett az áruk.