Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Miután Klaus Johannis államfő tegnap bírálta az igazságügyi törvények módosítására irányuló eljárást, Florin Iordache szociáldemokrata párti képviselő minden kritikát elutasított, írja az Agerpres.
Klaus Johannis szerint „feltrancsírozza” ezeket a jogszabályokat. „Az igazságügyi miniszternek sikerült bebizonyítania, hogy lehet még az eddiginél is homályosabban, zavarosabban és bizonytalanabbul ténykedni. Még soha nem volt ennyire elhibázott egy törvényhozási folyamat – van egy törvénycsomag, amelyet a miniszter vállalt fel, és amely csak negatív véleményezést kapott, de a miniszter nem hagyja magát, saját kezeiből adja ki a tervezeteket, anélkül, hogy törvénykezdeményezési joga lenne a parlamentben, a koalíció parlamenti képviselői pedig fogják ezeket a tervezeteket, és úgy mutatják be, mintha ők dolgozták volna ki otthon. Így most van egy parlamenti kezdeményezésünk. Így nem lehet törvényeket hozni” – jelentette ki Johannis.
Az elnök ugyanakkor azt mondta, a tervezetben találunk jó, időszerű és szükséges előírásokat is, éspedig azokat, amelyek összhangba hozzák a jogszabályokat az alkotmánybíróság döntéseivel vagy az EU normáival. „De a törvény kiigazításától (ami lényegében jó dolog lenne) egészen a feltrancsírozásáig (ahogyan az a jelek szerint most történik) hosszú az út, és nem kéne végigmennünk rajta” – mondta a Cotroceni-palotában nyilatkozó Johannis.
„Nem tudom, mit ért az államfő elhibázott törvényhozási folyamat alatt. A jelenlegi folyamat egy parlamenti eljárás. A három törvényt módosító tervezetet képviselők és szenátorok egy csoportja kezdeményezte, jelenleg a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács, a Törvényhozási Tanács és a kormány véleményezésére vár, majd a parlament elé kerül. Első házként a képviselőház tárgyalja, majd döntő fórumként a szenátus. Ez egy szabályos eljárás. (…) A tervezetet mi kezdeményeztük, a Szociáldemokrata Párt és a Liberálisok és Demokraták Szövetségének egy csoportja” – fejtette ki az Agerpres érdeklődésére Florin Iordache, az igazságüggyel megbízott speciális parlamenti bizottság elnöke.
A PSD képviselője az államfőnek azt a kijelentését is cáfolta, miszerint „feltrancsírozták” az igazságügyi jogszabályokat. „Mi nem trancsírozunk, mi kijavítjuk. A javaslatainkkal az igazságszolgáltatás jobbítása a célunk. Mindannyian megállapítottuk, hogy egyes cikkelyek vagy alkotmányellenesek, vagy alkalmazhatatlanok. Az általunk tett javaslattal javítunk az igazságszolgáltatáson” – fejtette ki Iordache.
Szerinte a bírák és ügyészek felelősségvállalására vonatkozó jelenlegi törvény hiányos, a módosítás célja tisztázni ezen felelősség, valamint az erre vonatkozó büntetések kérdését. „Az általunk tett javaslatban leszögeztük, mit jelent a rosszhiszeműség, a súlyos hanyagság, tisztáztuk az elévülés fogalmát és azt is, hogyan kell az államnak fellépnie az ellen, aki hibát követett el” – mondta a képviselő. Az Igazságszolgáltatási Felügyeletről azt mondta, hogy az nem működik jól a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács alárendeltségében, ezért javasolták az Országos Feddhetetlenségi Tanács létrehozását.