Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az érintett települések: Gyulafehérvár, Temesvár, Brassó, Barcaszentpéter, Nagybánya, Zilah, Petrozsény, Kolozsvár és Giurgiu.
„Ezeken a településeken lehetségessé válik a harmadik szakaszba tartozó személyek programálása is az online platformon. Új központokat hozunk létre, ahová az AstraZeneca vakcinát osztják szét” – nyilatkozta Gheorghiță.
A katonaorvos elmagyarázta, azért éppen a 4,5 fölötti fertőzöttségi mutatóval rendelkező települések kerültek kiválasztásra, hogy elkerüljék ezek karanténba kerülését.
A következő napokban az érintett településeken új oltóközpontok nyílnak, az elérhető helyiségek és emberi erőforrás függvényében.
Jelenleg 678 aktív oltási központ van az országban, melyekben összesen 990 oltófülke működik, de az elkövetkező időszakban a központok száma 1137-re nő – jelentette ki Valeriu Gheorghiţă.
Az 1137 oltási központban összesen 1571 oltófülke fog működni.
Gheorghiţă szerint már március 15-én 74 új kabinetet nyitnak meg, az előjegyzések 10-én kezdődnek. Ezekben szintén a 65 év fölötti korosztályt, a krónikus betegeket és fogyatékkal élőket oltják be. Naponta megközelítőleg 4440 személyt lehet immunizálni ezekben a kabinetekben, tette hozzá.
Az oltások országos elektronikai jegyzékéből töltheti le az oltási igazolványát az, aki már mindkét dózist megkapta – közölte Valeriu Gheorghiţă.
A katonaorvos a Victoria-palotában tartott sajtótájékoztatót, amelyen többek közt arról is beszámolt, hogy az a személy, aki már mindkét dózis vakcinát megkapta, néhány biztonsági adat beírása után letöltheti a saját oltási igazolványát az oltások országos elektronikai jegyzékéből (Registrul Electronic Naţional al Vaccinărilor – renv.ro).
Az immunizálást követően elhalálozott személyeknél szív- és érrendszeri, illetve neurológiai rendellenességek léptek fel, a halál oka nem köthető az oltáshoz – jelentette ki Valeriu Gheorghiţă.
„Információink szerint szív- és érrendszeri, illetve neurológiai problémák léptek fel, ezek miatt állt be a halál. Semmi köze nem volt az oltásnak az elhalálozásban” – magyarázta a katonaorvos.
Gheorghiţă hangsúlyozta, a CNCAV hivatalos tájékoztatást adott ki minden ilyen eset után. Összesen 7-8 személyről számoltak be, és az ez idáig kiadott törvényszéki orvosi jelentések eredménye csaknem minden esetben mást jelölt meg a halál okaként.
Valeriu Gheorghiţă úgy nyilatkozott, hogy jelenleg elegendő immunizáláshoz szükséges egészségügyi fogyóanyag áll rendelkezésükre.
A katonaorvos emlékeztetett, hogy jelenleg 10,4 millió ember beoltása a cél, ehhez a megkötött szerződések alapján meglesz a szükséges fogyóanyag. Ami viszont valódi kihívást jelent, az az orvosi személyzet biztosítása. Egyes megyékben többek közt emiatt nem tudnak egyik napról a másikra új oltóközpontokat nyitni.
A humán erőforrás hiánya leginkább a mobil oltócsapatok számában mutatkozik meg, bizonyos megyékben azért lassúbb a helyváltoztatásra képtelen személyek immunizálása, mert nincs kapacitás mobil csapatot küldeni a betegekhez – magyarázta.
Gheorghiţă emlékeztetett, hogy az oltást végző egészségügyi dolgozókat előbb ki kell képezni, az oltási központokra kijelölt helyiségek pedig meg kell hogy kapják a Közegészségügyi Igazgatóság engedélyét.
(Digi24/Agerpres)