Mert tökmindegy, hogy hibásan vagy ártatlanul ül az ember dutyiban. Ha később kiengedik, hogy bocsika, nem voltál hibás, a bent töltött éveit akkor sem adja senki vissza.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A romániai bíróságok honlapján olvasható ítélet szerint a volt államtitkárt négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélték ebben az ügyben, de figyelembe véve, hogy 2014-ben már három év felfüggesztett börtönbüntetést kapott a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium épületének visszaszolgáltatása miatt, összbüntetésként öt év szabadságvesztést szabtak ki.
Crinuța Dumitrean, az országos restitúciós hatóság elnöke hat év és három hónap letöltendő börtönbüntetést kapott, Alin Horațiu Dima ingatlanfelmérőt 9 év és nyolc hónap szabadságvesztésre ítélték. Ő kapta a legsúlyosabb büntetést. A bizottság tagjai közül még Remus Virgil Baciu (öt év és hét hónap), Cristian Sebastian Mihai (négy év és négy hónap), Florentina Savu (négy év) kaptak letöltendő börtönbüntetést, ugyanakkor Oana Vasilescut és Dragoș Bogdant felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték. Az ügyben Horia Simu üzletembert is elítélték hat év és négy hónap szabadságvesztésre.
A korrupcióellenes ügyészség 2016-ban emelt vádat. Akkor megállapították, hogy a kárpótlási bizottság Horia Simunak 8,7 millió euró kártérítést ítélt meg egy, a Fekete-tenger parti Konstanca városban levő, 25 hektáros telekért, amelyet a kommunizmus idején államosítottak, azonban a piaci árához képest felülértékelték, így az állam 7,7 millió euróval többet fizetett ki, mint amennyit valójában kellett volna.
A korrupcióellenes ügyészség több ilyen ügyben emelt vádat a restitúciós bizottság tagjai ellen. Október végén szintén a bukaresti ítélőtábla első fokon felmentette Markó Attilát egy hasonló ügyben, amelyben a restitúciós bizottság tagjait azzal vádolták, hogy megszavaztak egy 128 millió euró értékű kártérítést szintén Horia Simu üzletembernek egy ingatlanért, holott az ügyészség szerint az valójában 58 millió eurót ért, így az államot 70 millió euróval károsították meg.
Egy másik hasonló ügyben tavaly októberben a legfelsőbb bíróság felmentette Markó Attilát, miután első fokon a bukaresti ítélőtábla még öt év szabadságvesztésre ítélte. A legfelsőbb bíróság akkori ítélete indoklásában kimondta, hogy a kárpótlási testület tagjai nem vonhatók felelősségre egy hivatalos értékbecslés tartalmának esetleges helytelenségéért.
Markó Attila 2014 óta Magyarországon él.
(MTI)
Mert tökmindegy, hogy hibásan vagy ártatlanul ül az ember dutyiban. Ha később kiengedik, hogy bocsika, nem voltál hibás, a bent töltött éveit akkor sem adja senki vissza.
Ezt bárki mondhatja, aki után nyomoznak vagy aki ellen büntetőeljárás folyik.
Attól még mindig nem kapod vissza az éveidet.
És ugyanezt mindenki elmondhatja magáról. Amikor más menekül el az országból, pl. Mazare, Udrea, Bica, Ghita vagy a balesetet okozott amerikai katona, akkor ujjal mutatunk rájuk, hogy miért is megy el, ha nincs vaj a fején, gyáva, stb., de amikor a „miénkről” van szó, akkor persze agitálunk, hogy biztos ártatlanul raknák a börtönbe, pedig nem is végleges ez az ítélet. És ha a fentieket elítélik, akkor örvendünk mondva, hogy megérdemelték Kétszínűség, Most akkor bízunk az igazságszolgáltatásban vagy sem? Ha nem ő bízott, akkor a pártja mit tett, hogy lehessen bízni. Ő mit tett ezért?
Mennyit zsebelt be abból a 7 milkoból? Nem keveset az biztos….
Lásd Nagy Zsolt volt minisztert, Beke Istvánékat, na ők bíztak az igazságszolgáltatásban. És mire jutottak? Amíg az igazságszolgáltatás megbízhatatlan, addig mindig lesz olyan, aki nem kockáztatja meg a börtönt ártatlanul. Az Udrea, meg a többi példánál sem lehetsz egészen biztos, hogy jól végezte a dolgát az igazságszolgáltatás. Ők sem akarták megkockáztatni az itthon maradást, ismerték a rendszert, tudják, hogy mennyire lehet megbízni benne. Volna rá még példa, ahol a román igazságügyi rendszer mennyire nézi, hogy pontosan mik a tények, és inkább politikai (vagy etnikai) szempontok szerint dönt. Na ezért fordul elő, hogy akad aki elmenekül előle. Te megvárnád, míg dönt rólad a bíróság, amely vizsgálódik néhány évig, (addig csücsülsz előzetesben, mert kivizsgálják, hogy a véleményed mennyire veszélyezteti az épp fennálló „alkotmányos rendet” – és amely „rend” ebben az országban épp a hatalmon lévők szájíze szerint időnként homlokegyenest megváltozhat) aztán „bocsánat” felkiáltással kiengednek a következő vizsgálatig? Majd mész vissza az újabb két-három éves vizsgálatra, ha úgy hozza a sors? A következő „bocsika, hazamehetsz”-ig? Vagy inkább elhúznál melegebb éghajlatra, ha tehetnéd?
Ha tudod, hogy ártatlan vagy, igen, itthon maradsz és harcolsz érte. Ezt tették sokan a kommunizmus alatt is, amikor esélyed se volt megnyerni a pert. Most van ezer lehetőség fellebbezni. És még egyszer: politikusokról van szó, akik ha ismerik a rendszer problémáit, akkor meg tudták volna változtatni. Ha nekik eddig megfelelt, akkor vállalják ebben a rendszerben az ítéletet. Ha meg szidják, akkor kérem ott volt 30 év ami alatt lehetett volna változtatni.
Azért húzott el ,hogy ártatlanul ne üljőn a kóterban . Majd ha lesz ítélet és HA bebizonyítják ,hogy bűnős , ráér majd akkor is . Bekéék viszont , jól kitoltak magukkal ,hogy nem léceltek le . Ki adja vissza nekük és családjuknak az ellopott szabad éveiket ki kárpótolja őket az elszenvedett anyagi de méginkább lelki károkért. Hiszen napnál világosabb ,hogy max. pár lej bűntetésen kívűl nem voltak egyébre méltóak . Ehhez képest mit látunk . A világon mindenűtt elrettentő példa kellene legyen az amit velük elműveltek ,elművelnek . Dicsérem a Markó eszét és mindenkiét aki nem bízik az óvláh jogban azaz annak a igazságos alkalmazásában .
Amíg egyesek kárörvendőek, hogy ne, egy gazember politikus, jobb lenne egyet számoljanak. 25 hektár az 250000 négyzetméter, és konstancán! Ha csak Kézdi piaci árakkal számolunk, akkor 30 euróval 7.5 millió euró az a terület. Viszont konstancán kikötő van, drágábbak a telkek. Az ingatlant nem tudom, de könnyen érhet annyit, amennyit írnak. A bíróságok nagy sz.rok: 1. Lásd Bekééket, 2. Lásd Kézdin a fortyogót, ahol szintén 4 euróban szabták meg az eladási árat, mikor ott 25-35. Miről beszélünk??? Markó Attila jól tette, hogy lelépett ebből a szekusállambol.
És Lupuékkal mi a helyzet? Hajók,téglák ,konstancai telkek? Hm? Erről csend van. És igenis,kaphatna még 5 évet M.A. pluszba. Mocsok fehér galléros maffia banda. Azt hiszitek,hogy másnak nincs benne a keze? Csak azok jól le vannak födve.Érinthetetlenek,de nem sokáig.
Ha nem hibás miért húz ell?