Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A jogászi felkészültséget is igénylő részletes magyarázat lényege az, hogy a taláros testület álláspontja és ítélete szerint az alkotmánymódosításnak mindig az emberi jogok gyakorlásának a szélesítését kell követnie, nem pedig a szűkítést, korlátozást. A referendum azt célozta volna, hogy ne részesülhessenek amnesztiában és elnöki kegyelemben azok, akiket korrupciós ügyekben véglegesen elítéltek, ez pedig egyértelmű jogkorlátozás lenne, mutat rá az indoklás. A taláros testület a választhatósági jog korlátozását is elutasítja, az ítéletekben szereplő ideiglenes, határidős tiltások kivételével.
Elemzők szerint a népszavazás tárgyaként megfogalmazott jogkorlátozást – egyfajta büntetést – külön törvénybe lehetne foglalni, ami viszont azonnal ellentmondana az Alkotmánybíróság határozatának. A szociáldemokraták egyik politikusa kijelentette, ahogyan Klaus Johannis az európai parlamenti választások eredménye vagy a caracali tragédia ürügyén is a kormány lemondását követelte, ugyanúgy ő is benyújthatná lemondását a május 26-i kudarcos referendum miatt, amit ő javasolt, és ami csaknem 30 millió lejes költségekkel terhelte az államkasszát.
(bl)