Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és a Népi Mozgalom Párt (PMP) 34 szenátora által aláírt, Meleşcanu úr, május 26-a megköveteli az ön lemondását címet viselő indítvány 37 támogató szavazatot kapott, 69-en pedig ellene voksoltak a titkos szavazáson.
Az indítvány kezdeményezői a dokumentumban és a plénum előtt tartott felszólalásukban is arra hivatkozva kérték a külügyi tárca vezetőjének lemondását, hogy a miniszter „felelőtlen módon” szervezte meg a május 26-i európai parlamenti választást és referendumot a külföldi szavazókörzeteknél.
Mihai Goţiu USR-s szenátor az indítvány szövegének felolvasása után átnyújtott Meleşcanunak egy dossziét 120 ezer aláírással. A Declic közösség petíciójában szintén a miniszter lemondását követeli.
Teodor Meleşcanu felszólalásában elhárította a vádakat, és ismét hangsúlyozta: május 26-án elsősorban az okozott torlódást a külföldi szavazókörzeteknél, hogy az EP-választással egy időben referendumot is tartottak, amelyet későn írt ki az államfő, ugyanakkor az is nehezítette a szavazást, hogy a politikai pártok nagy része nem jelölt ki képviselőket mindegyik külföldi szavazókörzet választási bizottságába. Hozzátette, az is késleltette a voksolás menetét, hogy a szavazásra jelentkezők közül sokaknak nem volt érvényes útlevelük vagy személyazonossági igazolványuk. A külügyminiszter kiemelte még, hogy a hasonló helyzetek elkerülése érdekében haladéktalanul módosítani kell a külföldön történő szavazást szabályozó törvényt.
(Agerpres)