Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A volt miniszterelnök az úgynevezett Zambaccian-perben hozott legfelsőbb bírósági ítéletet támadta meg az EJEB-nél, amelyben halmazati büntetéskét négy és fél év szabadságvesztést szabott ki az öttagú ítélőtanács. A feleségét három év felfüggesztett börtönre ítélték.
A Zambaccian-perben Adrian Năstasét azzal vádolták, hogy az Állami Építkezési Felügyelőség akkori vezetőjétől, Irina Jianutól 2002 és 2004 között közvetlenül, illetve felesége, Dana Năstase közvetítésével körülbelül 600.000 euró értékben kapott javakat és szolgáltatásokat Kínából importált termékek, illetve ingatlanokon végzett munkálatok formájában.
Năstase a legfelsőbb bíróság öttagú ítélőtanácsának szabálytalan összetételére, illetve a bírák feltételezett részrehajlására hivatkozva támadta meg az ítéletet az EJEB-nél.
Az Emberi Jogok Európai Bírósága megállapította, hogy a legfelsőbb bíróság öttagú testülete a belső szabályzatnak megfelelően állt össze, semmilyen objektív vagy szubjektív körülmény nem támasztja alá a panasztevő kétségeit a bírói testület pártatlanságával kapcsolatban, nem sérült a tisztességes eljáráshoz való jog, és az alperes (a román állam) nem sértette meg az Emberi Jogok Európai Egyezményének sem az egyéni kérelmekre vonatkozó, sem az az ügy tényfeltáró vizsgálatára vonatkozó cikkét.
A strasbourgi székhelyű testület arra a következtetésre jutott, hogy Adrian Năstase keresetei egyértelműen alaptalanok, és elfogadhatatlansági okokból elutasította ezeket.
(forrás: Agerpres, fotó: Adrian Năstase/Facebook)