Akcios aron kaposztashordo elado, jol zaro tetovel, kivalo benzinvasarlasra.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Pánik tört ki szerda délután az üzemanyagpiacon, mert egyes benzinkutaknál a korábbi hét és nyolc lej közötti üzemanyagárról hirtelen 10-11 lejre emelkedett a benzin és a gázolaj ára. Az áremelés híre futótűzként terjedt el a közösségi portálokon, majd az internetes sajtóban is. A délutáni, esti órákban több száz méteres sorok alakultak ki a töltőállomásoknál, és egyes autósok nemcsak a gépkocsik üzemanyagtankját töltötték tele, hanem a csomagtartóba helyezett tartályokba is tankoltak.
Bejegyzésében Virgil Popescu arról számolt be, hogy a délután folyamán tárgyalt a Rompetrol és az OMV Petrom képviselőivel, akik arról biztosították, hogy elegendő üzemanyag-készletük van, és el tudják látni az ügyfeleiket. „Azt üzenem a romániaiaknak, hogy ne essenek pánikba és ne rohamozzák meg a töltőállomásokat!” – írta a miniszter.
Az energiaügyi miniszter a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva hangsúlyozta, hogy hamisak azok a hírek, amelyek szerint a következő időszakban drasztikusan, akár 11 lejre is emelkedhetnek az üzemanyagárak.
„Pánikot keltettek a román-magyar határ közelében lévő egyes benzinkutaknál megjelent árak. A képeken láttam egy 11 lejes árat is, ami teljesen indokolatlan.
Magyarországon a kormány befagyaztotta a benzin és a gázolaj árát, ezért ott gyakorlatilag üzemanyaghiány van. A szomszédos ország benzinkútjai menetrend szerint tartanak nyitva, nem a nap 24 órájában. Ez valószínűleg elkezdte befolyásolni a határ menti, független benzinkutak árait is.
Arra kérem a romániaiakat, hogy ne álljanak sorba, mert holnap és holnapután, egy hét múlva és két hét múlva is találnak benzint és gázolajat a benzinkutakon. Ma este nincs okunk sorban állni. Az ár nem fog megduplázódni, nem fog sem 9, sem 10, sem 11 lejre emelkedni.
Holnap a román állam ellenőrző szervei felkeresik azokat a benzinkutakat, amelyek indokolatlanul emelték meg az árakat, mert a képeken 11 lejes, 9 lejes és 10 lejes árak láthatók. Nekem úgy tűnik, hogy ez már spekuláció, és a spekulációt szigorúan büntetik, különösen olyan válsághelyzetekben, mint amilyen a határainkon túl zajló háború.
Azt hiszem, hogy tömegpszichózis alakult ki, ezért álltam a nyilvánosság elé, hogy elmondjam, egyáltalán nincs okunk sorban állni és visszatérni a Ceaușescu-időkhöz, amikor az üzemanyag-vásárlást korlátozták, és nem lehetett benzint és gázolajat találni” – mondta Virgil Popescu a Digi24 műsorában.
Nicolae Ciucă miniszterelnök ellenőrzéseket rendelt el a töltőállomásoknál, miután az ország számos benzinkútjánál hosszú sorok alakultak ki – közölte szerda este Dan Cărbunaru kormányszóvivő. Leszögezte, indokolatlan az üzemanyagok drágulása Romániában. „Az országnak elegendő üzemanyagkészlete van. (…) A kormány nem tűr el semmilyen spekulációs kísérletet” – jelentette ki a szóvivő.
Az Agerpres információi szerint a Mol egyik magyarországi kőolaj-finomítójának üzemzavara miatt üzemanyaghiány lépett fel a vállalat romániai kútjainál. A társaság már 10 lej feletti áron árulja a gázolajat a fuvarozóknak.
Az ebihoreanul.ro bihari hírportál megkereste annak a belényesi Mol-partner töltőállomásnak a tulajdonosát, amelyik szerda délután 11 lejre emelte az árait. Elmondta: eddig ő maga is 7,6 lejért adta az üzemanyagot, de szerdán már csak 8,6 lejért tudott a Mol lerakatából üzemanyagot vásárolni, és arról értesült, hogy csütörtöktől már tíz lej fölött lesz a nagybani ár.
A Digi24 hírtelevízió közölte, hogy a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) a termelés tíz százalékos növeléséről döntött, és ez szerdára máris a kőolaj világpiaci árának a csökkenését indította el. Virgil Popescu megerősítette, hogy az üzemanyagárak csökkenése várható.
Magyarország kőolajellátása zavartalan, a Mol készletei és finomítói kapacitása elegendő ahhoz, hogy az ország üzemanyagigényét lefedje – közölte a Mol szerda este az MTI-vel.
A társaság közleménye szerint a vállalat nyomon követi a világpiaci folyamatokat és folyamatosan vizsgálja, milyen intézkedésekre van szükség ahhoz, hogy biztosítsa az egyenletes, országos ellátást.
A Mol a megnövekedett fogyasztói igények ellenére is ki tudja szolgálni a hazai autósokat, hiszen jelenleg is teljes kapacitással, a szokásos mennyiségben állítja elő az üzemanyagot. A vállalat készletei és termelése stabil bázist ad ahhoz, hogy zavartalan legyen az ellátás – tették hozzá.
„Szeretném hangsúlyozni, hogy a Mol a jelenlegi helyzetben is képes ellátni az országot üzemanyaggal. Viszont szükséges kiemelni, hogy a töltőállomások leterheltségét a korábbihoz közeli szintre kell visszaállítanunk. Ez a legfontosabb lépés, mivel jelentősen megnőtt a kereslet az üzemanyagok iránt: egyrészt a Magyarországon áthaladó tranzitforgalom, másrészt a megnövekedett benzinturizmus miatt. A környező országokban ugyanis 100-150 forinttal magasabb az üzemanyag literenkénti ára, nyilván minden fuvarozó, átutazó, aki teheti, Magyarországon tankol” – idézte a közlemény Hernádi Zsoltot, a Mol elnök-vezérigazgatóját.
Az elmúlt hetekben komoly változások történtek a világpiacon: soha nem látott szintre emelkedtek a kőolaj jegyzésárai, emellett sok európai ország, az orosz-ukrán háború következményeként, nem vesz át orosz kőolajat, emiatt nehézkesebbé válhat a finomítóik ellátása. Időbe telik, amíg más forrásból pótolni tudják a kieső orosz olajat. A Mol esetében nincs ilyen probléma: jelenleg is teljes kapacitással, a szokásos mennyiségben állítja elő az üzemanyagot és biztosítja a fogyasztói igényeket – ismerteti a közlemény.
(Agerpres/MTI/Digi24)
Akcios aron kaposztashordo elado, jol zaro tetovel, kivalo benzinvasarlasra.
WC papir kollekciot , meg a Covid kezdeterol cserelek benzinre.
aratas…